Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kevés bébiételt...

Szerintetek kevés bébiételt eszik az 5,5 hónapos babám? Kisétkű lenne? Honnan tudom, hogy elég neki?

Figyelt kérdés

Pici lánykám tízóraira kap gyümölcsöt. Kóstoltattam vele mindent, szerintem sokáig is csak kiskanállal kapott, azonban egy hete már nagyobb adagot adok neki, mert szeretném kiváltani lassan a tízórait.


Magam készítem az ételt, csak a sütőtököt kapja bébiételnek.

Szóval a lényeg, mielőtt itt feleslegesen leírok mindent, hogy 80-100 grammnál többet nem merek neki adni, ennyit eszik és már ettől bealszik, úgy teleeszi magát.


Honnan tudom, ha elég? Ölemből etetem, ez kb. 10-20 percig is eltart, és a végefelé már nyöszörög, de azért bekapja, mert ízlik neki.

Kevés ez?


Uzsira is már kap, szintén 60-100 gramm között, akkor alma-barack-krumpli mixeket.


Többi szopi


2011. aug. 10. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kevés egyáltalán. Az én kisfiam 7 hónapos lesz, napi egy étkezést váltottunk ki (félig, mert még erre is rászopizik), 60-80 grammot eszik, a többi szopi. A védőnő azt mondta, teljesen jó.
2011. aug. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
7 hónapos és még csak 1 étkezést? Nem kevés az? A baba szervezetében ekkora már kiürül a vas és egyéb fontos ásványi anyag, melyet az anyatej már nem képes megfelelően pótolni, ezért szükséges a szilárd étel bevezetése (tehát nem tej, vagy tápszer)
2011. aug. 10. 13:30
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként köszi a választ :) lehet az én babám is ilyen keveseket fog enni
2011. aug. 10. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:
kicsit korai a hozzátáplálásod, mármint a de. gyümivel még nincs baj..túl sok a babád szervezetének, hogy délben és du. is kap mást az anyatejen vagy a tápszeren kívül!!!!
2011. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, én is azt hittem, korai, de nem az, javasolták, mert már nem elég neki a tejecském.

de nincs baja tőle, jól érzi magát

2011. aug. 11. 10:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!