Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alig 9 hónaposan lehet ez...

Alig 9 hónaposan lehet ez tudatos? Beszédfeljődés kérdés

Figyelt kérdés

Annak tűnik. Apja kimegy a szobából, erre ő tekintget körbe és közbe mondja: apa, apa apppa. vagy az apja borotválkozik, ő figyeli, majd mikor befejezte, odamegy hozzá, felmászik rá, mármint feláll a lábába kapaszkodva és ugyanúgy: apa, apa, apppa

hozzáteszem, rengetegszer hallja, hogy apa így, apa úgy, sokat beszélek neki róla, mert sokat van távol, sokat dolgozik.

szóval gyanús, hogy szinte mindig jó és passzoló szituációban használja. ez már az első szó?

meg még a "hoppá-t" is sokszor hallja és azt is szokta újabban mondani, ha átfordul a hasára vagy ha ugrál, mikor fogjuk a kezét


2011. aug. 8. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
miért ne lehetne az? A nővérem kislánya, 15 (!) hónaposan teljes mondatokban kommunikált! Tök jó, hogy ilyet írtál, eszembe jutott az én kisfiam első szava, amit 10 hónaposan mondott: ez a szó nem volt más, mint a háááááttyúúúú (hattyú), merthogy az nap kb. ezerszer mondtuk el neki ezt a szót, mivel a Balaton mellett nyaraltunk :) Szóval simán tudatosak is lehetnek az ilyen apró emberkék is
2011. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is tapasztaltam ilyet. Egy kisbabára vigyáztam főállásban. Az anyának otthon volt irodája, de sokszor járt el tárgyalni. Kb 9-10 hónapos volt a kislány, mikor felfigyeltem, h mászik az anyja irodája felé és közben mondja, h any-any-any-any. Sokszor beszéltem hozzá az anyukájáról nyugtatás képpen, ha nagyon sírt érte.
2011. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

a lányomis 9-11 hós korában mondta tudatosan (mert mutatta is reggelente) CICI!ÉS ciczni is akart! :) Vagy karácsonykor mondta hogy DÍSZ!

Nálunk ez a kettő volt, ilyen idősen, de utána csend lett! :(

Így én nem ezeket vettem az első szavának, hanem amit 16 hósan értelemszerűen kimondott, hogy NEM!Azóta be is indult rendesen, már kb 50-60 szót használ, és 2szavas kis kapcsolatokat rak össze!


De csak tapasztalatot írtam, lehet hogy nűlatok, most kezdődik!


Nekem is unokatesóm hamarabb beszélt mint járt!

Gratulálok, az APÁhoz! :)

2011. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 9,5 hónapos. Kb 2-3 hete mondja ő is, hogy apa. Most voltunk nyaralni a nagyszülőkkel, ott mondogatta nekik, hogy ma-ma, pa-pa. Ma pedig a boltban integetett a pénztárosnak és azt mondta pá-pá! :) Én is azon gondolkoztam egészen mostanáig, hogy vajon ez tudatos, vagy csak mi magyarázzuk bele. De ezek szerint tudatos!:)
2011. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen!! :)
2011. aug. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

9 hónaposan tudatosan mondta a babám, hogy lámpa (áppppa)

nézett fel, mutatott rá és mondta... a másik a nem volt, rázta a fejét hozzá :)

most 20 hónapos, sok szót mondd már, a lámpát nem :D a nemet persze tudja de a fejét már nem rázza pedig cuki volt :)

2011. aug. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez már tudatos, jegyezd is fel gyorsan! :)

Kisfiam 9,5 hónaposan kezdte el a NEM és DE szavakat tudatosan használni, majd jött 10 hónaposan a TETE (tente), BABA, BÁ (Apa), 11 hónaposan MÁ vagy ÁMUÁ (Anya), HASSZI (virágok), stb. Most 22 hónapos múlt, és már nagyon szépen mondatokban beszél.

2011. aug. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én párom 9 hónaposan tisztán érthető szavakkal kommunikált.

Mondta, hogy Zacsi (akkori kutyusuk neve volt), anya, apa, mama, papa, pápá, cipő, inni, enni, puszi, Gabi (ez a neve)és most más nem jut eszembe, de rengeteg szót használt.Bizonyíték is van rá :)

Persze a lányunktól most mindenki csodát vár, mert az apja ilyen volt.

Ja és apa 8 hósan egyedül járt, a mi lányunk 7 hós múlt, még nem mászik és mindenki azthiszi, hogy valami baja van, pedig makk egészséges, csak most még a forgás a menő nála:)

2011. aug. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm :-))) kicsi fiunk már pörög ezerrel, mármint a forgás az csak kicsit van nála, mert inkább mászik, lépeget a bútorokba kapaszkodva meg ilyenek. és ma megint "apa,apa, apá"-zott, mikor látta, hogy az apja megy a fürdőbe a szokásos időben és készül dolgozni menni. kis drágám :-))))

fel is jegyzem, merthogy a babakönyv miatt is tettem fel a kérdést. :-)

pápá-zni három napig tudott, bár a mozdulatot sokszor csinálja, de nem pápás szituációban és pápát érdekes módon nem is mond. a táncizást profi módon űzi viszont :-)

2011. aug. 9. 14:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!