Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 4 hetes babám nem tud...

A 4 hetes babám nem tud elaludni. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Reggel felkel, megetetem és aztán nem alszik vissza. Beszélgetek vele, éneklek, peluscsere, "táncolás", ringatom. Helyezgetem az ágyban, hátha nem kényelmesen fekszik, babakocsiba teszem, és a babahordozóba, de semmi nem vált be. Lényegében csak ha elviszem sétálni. Ez probléma?
2011. aug. 8. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent a reggel? Hánykor kel?
2011. aug. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
8:30 és 9 óra körül kel reggel.
2011. aug. 8. 15:04
 3/9 anonim ***** válasza:

És olyankor miért kéne visszaaludnia? Én azt hittem az a baj, hogy 5-kor kel, és nem tudod visszaaltatni.

Olyankor gondolom ébren van, nézelődik, mivel még játszani nem tud. Ne erőltesd, majd ha álmos lesz, úgyis jelzi, és akkor kell letenni.

2011. aug. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Igen, normális. Már egy 4 hetes babának sem csak alvásból és evésből áll az élete, hiszen el kell kezdenie megfigyelnie az őt körülvevő világot is!
2011. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én 4 hetes kisfiam ha ébren van és ha nem eszik akkor sír. Egyszerűen már én sem tudom h mit csináljak vele. Van egy 23 hónapos kisfiam is, szóval azért már van tapasztalatom. Minden félét próbálgatok nála, de csak sír. Nehéz elaltatni is.

A te babád mennyiket eszik? Az enyém olyan 90-130 között, de pontosan nem tudom mert csak ritkán mérem meg. Sokat is bukik, hiába böfiztetem sokat.

A "nagyfiam" is sírós volt az első időkben, szóval ezen lehet túl kell esni.

Én most rendeltem hordozókendőt, hátha az segít.

Te nem gondolkodtál még el rajta?

2011. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ugyanez van nálam is. Nem volna baj a nézelődéssel, csak, amikor nem eszik vagy alszik, akkor sír. Kb. 90-110 ml-t eszik egy alkalommal és rendesen büfizik is. Az első kisfiadnál mennyi idő alatt lett vége a sírós időszaknak? Én még nem gondolkodtam a hordozókendőn, de lehet, hogy ki kellene próbálni.
2011. aug. 8. 15:26
 7/9 anonim ***** válasza:

A 6. hét után egy picivel jobb lett, a 3. hónap után pedig azt vettük észre a férjemmel, hogy jéééééé, meg bírtunk úgy ebédelni, hogy letettük a játszószőnyegre és a lelógó figurákat piszkálta a kezével. Sosem felejtem el azt a napot :)))))

Nekem ma a pici arra nyugodott meg, hogy elkezdtem hajszárítózni a pocakját, meg körkörösen simiztem.

Most pedig kint alszik a babakocsiban, de ma most alszik először rendesen, nyugodtan.

2011. aug. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is 4 hetes a pici és bizony egy nap 2x van már fent két evés között. ilyenkor nagyon nehéz vele, bár nálunk nem sir olyan vészesen, inkább csak fel-fel sirdogál. még olyan kicsi, hogy semmi nem köti le: ha kezemben van, nem jó, ha a kiságyban van nem jó, ha a cumi a szájában van, nem jó, ha kiesik, nem jó, ha énekelek neki nem jó... ilyenkor igyekszem túlélni ezt a 2-2,5 órát és utána jöhet az újabb evés és alvás. nálunk ez reggel van 6-9 között és délután 5-8 között (az utóbbi még nagyon is kedvező, mert igy 7-kor tudom fürdetni és szépen alszik este) szerintem nem nagyon tudsz vele mit csinálni, csak várni, legalábbis én is abban a helyzetben vagyok, hogy már mindent próbáltam, de rá kellett jönnöm, hogy már nagyobbacska és már "muszáj" fent lennie, gondolom ez ösztönös. szóval, nincs semmi baj! egyébként a levegőről, csak annyit, hogy nálunk mikor nagyon hosszú sétára megyünk képes átaludni egy evést is, mert végig alszik a babakocsiban. ne aggódj, minden rendben van! sok sikert!

2011. aug. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 judavi ***** válasza:
Nekünk sem aludt napközben aztán beszereztünk egy Adamo hintát. Első nap fel is avatta egy 3 és fél órás alvással. Nem is tudtam mit csináljak ennyi "szabadidővel" :) Azóta is ebben alszik egyszer napközben. Tényleg nagyon szuper találmány!
2011. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!