Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan mosod babád fogát?

Hogyan mosod babád fogát?

Figyelt kérdés

Segítenétek?

8 hónapos kisfiamnak most bújt ki alul az első két kis fogacska.

Hogyan kell ápolnom?

Már egy ideje dörzsölöm finoman neki az ínyét ilyen recés gumis babafogkefével, hogy szokja és megszeresse. Most hogy már van fogacska elég ha ezzel tisztítom továbbra is vagy kell fogkrémet is használni?

Ha igen azzal hogyan mossam?Gondolom azt lenyeli...

Jaj, nem tudom, lehet én vagyok ennyire béna, de most tanácstalan vagyok!

Köszönöm!


2011. aug. 8. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

fogkrémet csak akkor használhatsz, ha a baba már ki tudja köpni! az a jó ha minél kevesebbet nyel le.!

addig sima vízzel is jó, vagy van ilyen hogy a kezedre vagyis az ujjadra felhúzod (olyan frottíros anyag)és azzal dörzsölöd a fogait.

2011. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Van fluoridmentes gyerekfogkrém, azt nem baj, ha lenyeli, kifejezetten azoknak a babáknak találták ki, akik még nem tudják kiköpni. Mondjuk nálunk még mi, felnőttek se használunk fluoridosat, nem mérgezzük magunkat, de ez más téma.

A lenyelhető fogkrémből icipicit nyomj a babafogkefére, azzal dörzsöld át a fogacskáit. Egyelőre elég az a gumis, amit használtok, ha már több foga lesz és picit még nő, akkor vehetsz neki keféset. Van a DM-ben szettben fogkefecsomag, abban szépen sorban ott vannak a fogkefék a kezdőtől (gumis, amit te is használsz) a kefésig, négyféle. Én mindkét gyerekemnél azzal kezdtem.

2011. aug. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én is láttam már baba fogkrémet 0-36 hó volt ráírva.

Még most kicsikék a fogacskák, addig sima vízzel átdörzsölöm és ha nagyobbak lesznek vagy több is lesz kipróbáljuk fogkrémmel is! Hát kíváncsi leszek rá....:)

Köszönöm szépen!

2011. aug. 8. 10:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amig 7-9 honapos volt addig megfogtam mindig az egyik karomban es a masik kezemmel megmostam eloszor a sajat fogam. Mindig igy csinaltam, hogy lassa kis kora ota. Aztan az o fogkefejere nyomtam egy nagyon pici fogkremet (baba fogkrem), nem is nyomtam hanem inkabb igy elsimitottam a fogkefevel a fogkrem tetejet. :) Es vegig dorzsoltem vele a fogat. Neha elkapta es o ragcsalta. Ez sem gond mert ezzel is tisztitja a sajat fogat. Kb 10 honapos kora korul amikor mar allni tudott akkor egy szeket tettem a mosdokagylo ele es arra allt ra en meg leultem a hatahoz, hogy tartsam nehogy leesenni. Szinten eloszor en mostam fogat aztan o is megkapta a fogkefet. Ma mar 18 honapos de ahogy a fogkefemert nyulok reggelente mar kiabal, hogy neki is adjam gyorsan oda az ovet. Kb. 1 eves kora ota egyszerre mosunk fogat. :) Estenkent furdeskor kapja meg a fogkefejet es ugy mosunk fogat. Termeszetesen meg oblogetni nem tud, ugyhogy biztosna nyel le egy kis fogkeremet de nem hiszem ettol barmi baja lenne.
2011. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
1 éves kora óta ápolom a fogait, sztem előtte felesleges.Nekünk se ápolták soha még kicsit voltunk és sztem semmi hátrányunk nem volt belőle. 14 hónapos a lányom, Gabi fogkrémet használunk mert annak szereti az ízét,igaz még inkább csak eszegeti,rágcsálja,de mikor látja hogy mosom a fogam már jön én kéri az ő "fogkeféjét". Nem vagy semmivel elkésve, pedig nekünk 1 évesen már 13 fogunk volt kint, most meg már 15 :D Ne aggódj, nem vagy béna sem. Anyukám óvónő azt mondja a gyerekek 90%-a nem tud fogat mosni mire oviba megy. Ezt most nem megnyugtatásképp mondom, elég szégyen ez. :(
2011. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnak amikor kibújt az első két foga (8,5 hónaposan), akkor ujjra húzható, benedvesített textil fogtörlővel elkezdtem ápolgatni. Ahogy kibújt még kettő (10 hónaposan), elkezdtünk fogkefét és Nenedent fluoridmentes fogkrémet használni - ezt nem baj, ha lenyeli a baba. Viszont nagyon is fontos, hogy hozzászokjon a fogápoláshoz a gyermek.

(Különben ne csodálkozzon kedves 1 éves korig nem fogatmosós anyuka, ha 3 évesen már csak rohadt fogcsonkjai lesznek a gyereknek.)

2011. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mi is fontosnak tartjuk a fogápolást, én már akkor dörzsöltem neki mikor még ki sem bújt, hogy hozzászokjon ahhoz, hogy nyúlkálok a szájába.

Mára meg már olyan aranyosan tartja oda, látni kellene!:-)

Köszi mindenkinek!

2011. aug. 8. 19:19
 8/9 anonim ***** válasza:
A szégyen az, hogy még ilyen ártatlan témán is hajba kaptok. Aki akarja mossa, aki nem az nem. És így kerek a világ :)
2011. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolóval értek egyet, ezért is jelentettem a trágár szavakat tartalmazó kommentet, de úgy látom többet is töröltek.

Nem azért írtam ki a kérdést, hogy veszekedés legyen belőle, csupán segítséget szerettem volna kérni és hogy emberi hangon kommunikáljunk egymással.

Sziasztok!

2011. aug. 10. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!