Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az tényleg normális hogy 19...

Az tényleg normális hogy 19 hónapos babának 2 ujjnyi nagy a kutacsa még mindig?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm babájának még mindig 2 ujjnyi nagy kutacsa van, 2 csepp vigantolt kap már elég régóta. Én úgy tudtam 16-18 hós korig teljesen eltűnik, mindkét gyerekemmel így is volt, amiből tudom nem lehet kiindulni, na de ilyen nagy legyen neki még mindig, számomra fura.
2011. aug. 8. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem normális! Kisfiam egy éves és már benőtt neki!
2011. aug. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én biztos rákérdeznék a dokitól, kisfiamnak 14 hónapos korára totál benőtt, és védőnő akkor mondta, hogy ez így van rendjén.
2011. aug. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem a fiamnak 16 hósan nőtt be teljesen, na de előtte egy pár hónapig már csak épp egy ujjnyika volt, a lányomnak 1 évesen már teljesen be volt nőve.

Gyerekorvos rendszeresen látja a barátnőm babáját, szerinte ez normális.

2011. aug. 8. 08:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Biztos rákérdezett a dokinál, hiszen emelték is a vigantol adagját.


Egyébként meg 1,5-2 éves kor között csontosodik a nagykutacs, nincs elkésve a kicsi.


A korai kutacszáródás (1 éves kor előtt) inkább vizsgálandó, ugyanis a kutacs szerepe az agy és koponya növekedésében nagyon fontos.


Kutacsról itt is bővebben:

[link]

2011. aug. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen az oké hogy másfél két éves kor között záródik TELJESEN de gondolom akkor valahogy haladnia kéne a folyamatnak a záródás irányába, tehát egyre kisebbnek kéne lennie, de ugyanúgy 2 ujjnyi neki mint volt 6 hósan mondjuk.

Köszönöm a válaszokat mindenesetre.

2011. aug. 8. 08:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2 éves koráig még van majd fél éve. Ez az idei nyár sajnos nem nagyon kedvez a kutacs benövésének, valószínűleg ezért is emelték a vigantol adagot. Mert sokat nem süt a nap...


A kutacs mérete meg egyébként is eltérő, már születéskor, ahogy a fej átmérője is. Én kislányom viszonylag nagyobb buksival született (37 centis fejkörfogat) ehhez mérten a kutacsa is nagyobb volt az átlagosnál. 23 hósan nőtt be neki, és 1-2 hónap volt a záródás kb. amikor láthatóan csökkent a mérete.

2011. aug. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak is akkora kutacsa volt, hogy azt hittem sose záródik be. Nem tudom, másfél évesen konkrétan hány ujjnyi volt, de nagy. Most 22 hónapos és bezáródott. Fölösleges ijesztgetni, tényleg inkább az a baj, ha túl hamar záródik.
2011. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Senki se ijesztgette csak furcsállom. Ennyi. A lányomnak is 37 centis feje volt mikor született, mégis mint írtam 1 évesen nőtt be neki.Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 8. 12:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!