Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a játszóházas "nénikkel"?

Figyelt kérdés

Mi most voltunk másodjára a 1,5 éves kisfiammal. A múltkor tök szimpi volt a néni, most meg egy klimaxos hisztérika volt ugyanaz. Több kisgyerek is volt, több korosztályból. Hát nem örülnék, ha a bölcsiben ilyen gondozóhoz kerülne. Én úgy nevelem a kisfiamat, hogy okos ember más kárán tanul, buta a sajátján, úgy értem, hogy szólok neki, hogy vigyázzon, ezért-azért. Nem hagyom esni-kelni. Végül mi felnőttek is figyelmeztetjük egymást, ha látjuk, hogy a másik pl. felbukna. Volt egy nagy műanyag autó, alig tudott vele megmozdulni, de azt mondta, hogy hagyjuk rá, sajnáltam szegényt, majdnem egy helyben topogott vele. De a múltkor meg ez a nő mondta, hogy kicsi még hozzá a kisfiunk, nehéz neki a lábával hajtani, navigálni. Én a múltkor kicsit rásegítettem neki, hogy élvezze is. Hát kicsit furi volt, a párom is mondta, hogy legközelebb nem jön el ide. Nem is vagyunk hozzászokva, hogy kvázi egy idegen irányítgassa a kisfiunkat és minket is, a bölcsi is ilyen lesz?

Meg azt mondta, hogy 1,5 évesen már egyedül kellene játszania, itt nem ezt olvasom mások tapasztalataiból, szóval nem csak a mi kisfiunk nincs el egyedül, na meg nincs is hozzászokva.


2011. aug. 7. 20:17
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A csúzdáról annyit, hogy az én időmben lehetett visszamászni is és mindenki túlélte, soha senkinek nem lett semmi baja, nem csúsztunk egymás szájába, biztos ez is a mai kor vívmánya, mint az eu komform hiper-szuper gyerekbiztos játszóterek. Bár valóban gyerekkoromban nem volt ennyi agresszív gyerek (ahogy írod, hogy vannak), nem ártottunk szánt szándékkal egymásnak. Talán ezek a mai nevelési elvek mégsem a legjobbak??? De nem is ez a kérdés.
2011. aug. 7. 22:18
 12/20 anonim ***** válasza:
70%
Sokmindent túlélnek gyerekek, de ez nem jelenti azt hogy akkor nem is veszélyes. Inkább legyen egy gondozónő túl aggódós mintsem megengedjen mindent hogy az anyukák nem nyafizzanak hogy rászóltak a gyerekükre.
2011. aug. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az meg nem eu-konform hogy egy játékot rendeltetésnek megfelelően használjanak, pláne ahol mindenféle korú és temperamentumú gyerkőc használja egyszerre. Egy kisebb gyerek mászik felfele, míg túloldalon egy nála évekkel idősebb, incifinci gyerek felszalad a lépcsőn, rápattan és már csúszik is, szépen fejberúgva a kicsit. Ezért természetesen a gondozónőt veszik majd elő.
2011. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Végül nekem is és neki is meg kell szokni, hogy milyen egy idegen társasága. A múltkor a barátnőm férjén akadtam ki, olyan hülyeségeket mondott a kisfiamnak, hogy rá is csak nézett a kisfiam és összehúzta a szemöldökét többször. Meg sem akartam bántani a b.nőm férjét, kellemetlen volt a helyzet, hogy mit is mondjak a kisfiamnak, hogy miért mond értelmetlen dolgokat neki az a bácsi.
2011. aug. 7. 22:25
 15/20 A kérdező kommentje:
Na jól leragadtunk annál a csúzdánál. Akkor ne is rakják be a játszóházba, ha ennyire veszélyes, szerintem túl van lihegve. Amikor leér valaki, akkor is nekicsúszhat egy épp arra futó kisgyereknek, na bumm. Ezer helyzet lehet, de akkor az utcára se menjünk ki, mert a fejünkre eshet egy tégla.
2011. aug. 7. 22:29
 16/20 anonim ***** válasza:

Persze hogy minden lehet veszélyes, PONT ezért kell fokozottan odafigyelni azokra a helyzetekre, amiket igenis kivédhetünk.


Én örülök ha nagyon vigyáznak a kisfiamra, inkább jobban óvják, mint kevésbé. Az meg hogy ki mit gagyog, hát igen mivel nem ismeri mindenki a gyereket, nem tudhatja hogyan kell vele kommunikálni. Természetes dolog ez.

2011. aug. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
"Jobban óvják, mint kevésbé", hát épp azzal a nagy gurulós kocsival tudott volna hátraesni és beverni a fejét (amire azt mondta a nő, hogy hagyjuk rá, ne segítsünk neki), mintsem a csúzdánál lett volna gond, ahol mi is ott voltunk, mivel egyedül még nem hagyjuk ugyebár csúzdázni. Végül mi voltunk ott majd 1 óráig, mi láttuk, hallottuk a dolgokat, amik nem voltak szimpatikusak, meg talán mi sem a nőnek.
2011. aug. 7. 22:45
 18/20 A kérdező kommentje:
Barátnőméknek 4 keresztgyerekük van, elméletileg nagyobb gyakorlattal bírnak, mint mi. :) De ha a férje azoknak is ilyen sületlenségeket hord össze... hát. Lehet valakinek viccesek ezek.
2011. aug. 7. 22:48
 19/20 anonim ***** válasza:

Miket mondott a férj?

Írd már meg, lécci, már olyan kíváncsi vagyok! :D

Hátha mi másképp értékeljük az elhangzottakat!

Vagy ha ugyanaz lesz a véleményünk, mint Neked, legalább nevetünk egy jót! :)

2011. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Azt hiszem rossz napja volt a "néninek" és neked is. Ilyen is előfordul!!!!
2011. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!