Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a játszóházas "nénikkel"?

Figyelt kérdés

Mi most voltunk másodjára a 1,5 éves kisfiammal. A múltkor tök szimpi volt a néni, most meg egy klimaxos hisztérika volt ugyanaz. Több kisgyerek is volt, több korosztályból. Hát nem örülnék, ha a bölcsiben ilyen gondozóhoz kerülne. Én úgy nevelem a kisfiamat, hogy okos ember más kárán tanul, buta a sajátján, úgy értem, hogy szólok neki, hogy vigyázzon, ezért-azért. Nem hagyom esni-kelni. Végül mi felnőttek is figyelmeztetjük egymást, ha látjuk, hogy a másik pl. felbukna. Volt egy nagy műanyag autó, alig tudott vele megmozdulni, de azt mondta, hogy hagyjuk rá, sajnáltam szegényt, majdnem egy helyben topogott vele. De a múltkor meg ez a nő mondta, hogy kicsi még hozzá a kisfiunk, nehéz neki a lábával hajtani, navigálni. Én a múltkor kicsit rásegítettem neki, hogy élvezze is. Hát kicsit furi volt, a párom is mondta, hogy legközelebb nem jön el ide. Nem is vagyunk hozzászokva, hogy kvázi egy idegen irányítgassa a kisfiunkat és minket is, a bölcsi is ilyen lesz?

Meg azt mondta, hogy 1,5 évesen már egyedül kellene játszania, itt nem ezt olvasom mások tapasztalataiból, szóval nem csak a mi kisfiunk nincs el egyedül, na meg nincs is hozzászokva.


2011. aug. 7. 20:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

semmiben sem különböznek, a nagy átlagtól.

sajnos...

aki ilyen munkára adja a fejét, annak sokkal figyelmesebbnek, felelősségteljesebbnek kéne lennie, mint az átlag felnőtt.

2011. aug. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Meg többször mondta egy-egy gyereknek, hogy ne csináljon valamit, mert buta dolog, de nem magyarázta meg miért. Mi még ilyet soha nem mondtunk a kisfiunknak, nem is tudja mit jelent ez. Mindig elmondjuk neki mit miért ne csináljon, vagy épp csináljon. Meg a csúzdán miért nem lehet visszafelé felmászni? Mi gyerekkorunkban sokszor ott másztunk fel, variáltuk össze-vissza csúsztunk. Áááá!
2011. aug. 7. 20:35
 3/20 anonim ***** válasza:

Nincs tapasztalatom, 1 éves lesz a babám, de amit leírsz, nagyon gáz! Nem vinném oda a gyerekemet. Legyen kreatív és kíváncsi a gyerek, és ebbe beletartozik, hogy visszafele is felmászunk a csúszdára, azért mert MÓKA. Ha így be akarják korlátozni a gyerkőc fantáziáját, az nagyon nem jó. Ha veszélyes, meg ha éppen csúszna le más, az más, nem kell persze minden veszélyes dolgot engedni, de szerintem a mi dolgunk, hogy nyitott, talpraesett kis embereket neveljünk.

A bölcsi most már elég más, mint 30 éve, nekem oviból van tapasztalatom, fősuliban többször is kellett gyakorlatra menni oviba, tök jó volt látni, hogy a gyerkőc eldöntheti, hogy éhes-e vagy nem, nem kényszerítették őket, hanem normálisan beszélgettek velük, irányították őket persze, nem volt fejetlenség, csak éppen figyelembe vették a gyerekek igényeit, és nekem ez nagyon tetszett. Szerintem jól neveled a gyermeked, ne hagyd, hogy eltérítsenek, jót súg az ösztönöd, ha nem tetszik a játszóházas néni. Persze mindig előfordulhat, hogy neki is lehet rossz napja.

2011. aug. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Meg hozzáteszem, hogy sokszor én is csodálkozom rajta, hogy milyen szófogadó. Szóval biztos megérti, amit mondunk neki. Persze van, hogy nem akarja, de mégis csak kisgyerek még. :) Szóval tényleg nem szeretnénk máshogy nevelni, mint eddig.
2011. aug. 7. 21:26
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

Mindenki minden gyereknevelési kérdésben máshogy gondolkodik, nem várhatjuk hogy a játszóházas néni mindent úgy csináljon ahogyan mi. Nálam egy esést vagy csúszdát máshogy reagál le anyu, anyós, szomszéd néni, apa és én. Miért lenne másképp ez a játszóházassal? Nem lehet minden anyukával azonos nézeteket valló embert találni még egy ilyen melóra sem, pl. nekem sem engedték a csúszdán visszafelé mászást mert egyrészt baromi könnyű visszaesni úgy másrészt ha egy gyerkőc túloldalon felpattan a lépcsőről a csúszda tetejére hogy megfelelően használja, akkor abból nagy baleset lehet mert egyből csúszik mondjuk, nem számítva arra hogy valaki túloldalról mászkálna fel. Nálunk óvónénik sem engedik ezt meg.


Szerintem kicsit túlreagáltad, de ez anyuka-betegség :) (nem szó szerinti értelemben, hiszen tudom miről van szó én is kisgyerekes anyuka vagyok :)) Én is bedühödök ha valaki valamit másként gondol de aztán belegondolok hogy hát igen, a gyereknevelés az az üzem, amelyben NINCS két olyan ember aki egyetért mindenben.

2011. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
Még annyit hogy lehet még nincs megérve a dolog a játszóházasdira, mármint a te szemszögedből :) Nemcsak a gyereknek, de anyukának is fel kell készülnie hogy ott valaki máshogy szól a gyerekéhez, vagy másként reagál le valamit. Amíg ezt nem tudjuk kezelni, addig érdemes várni az ilyen programokkal.
2011. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

Azért annyit a gyerekfelügyelők védelmében, hogy ők egyszerre sok gyerekkel foglalkoznak, nyilván nincs idejük ilyesmikre, hogy magyarázzanak, miért nem lehet, nem engedik felmászni a csúszdára visszafelé a gyerekeket. Mert mire elkezdené magyarázni az egyiküknek, az arcába nézve, rá figyelve, addig a többi gyerek lehet, hogy épp valami veszélyes dolgot csinál, elkezdenek lökdösődni, elcsúszik valaki, megsérül, tehát ezer dologra kell figyelniük.

Max. akkor lehetne elmagyarázni, ha épp mindenki kb. egy kupacban van, és hangosan bejelenti, hogy most mindenki rám figyel, ezért és ezért nem mászhattok fel...


Na, és tényleg mindenkinek mások a nevelési elvei.

Van, aki szeretné szabálytiszteletre nevelni a gyerekét, mellesleg sokkal jobb, ha olyan helyen, ahol nem csak 2-3-an vannak, betartják a játékszabályokat, mert így a félénkebb gyerek is tud játszani.

Mert egy erőszakosabbat biztos nem érdekelné, hogy valaki épp mászik felfelé, lehet, még direkt el is indulna csúszni, aztán rúgna egy jót a felfelé haladó gyereken.

Míg egy szelídebb meg elnyomva érezné magát, nem merne csúszni, csak mert pár vad gyerek azt csinál, amihez épp kedve van.

2011. aug. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
Szabályokra mindenhol szükség van, egy közösségben pláne.
2011. aug. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A múltkor egész más volt ez a nő, akkor még a kisfiam is megfogta a kezét, húzta játszani, most meg kerülte. Ne az én gyerekemen vezesse le a feszültségét, hogy hagy kínlódjon a nagy autóval, vagy essen el ahogy kiszáll, mert az autó elgurul közben és ezt nézzük végig. Igazán értetlenül is állok a helyzet előtt, örömmel mentünk újra, hogy a múltkor tök normális volt a nő, most meg kicsit ellenséges, hogy ezt-azt már tudnia kellene ennyi idősen, pár szót beszélgettem vele és csak kifogása volt minden ellen. Meg hogy egy féléves-éves gyerek is akár 1 órát eljásztik egyedül az ágyában. ??? Miről beszél? Azért a babák többsége nem ilyen, ne nézzen már hülyének. Nem megyünk hozzá többet, ennyi végül.
2011. aug. 7. 22:08
 10/20 anonim ***** válasza:

Van amelyik eljátszik, van amelyik nem, tény hogy neki is tudnia kéne nem egyformák a gyerekek, csakúgy mint nekünk anyáknak, hogy nem egyformán gondolkodnak és nevelnek és szabályoznak a felnőttek.


De legalább kiadtad most a dühödet :)

2011. aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!