Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha baba fenekébe mérünk lázat...

Ha baba fenekébe mérünk lázat digitális hőmérővel, akkor le kell számolni valamennyit?

Figyelt kérdés
A gyerekorvosunk nem tudta megválaszolni ezt az igen nehéz kérdést.... Márpedig nem mindegy, hogy 37-nél vagy 38-nál adok-e neki kúpot. Ma kaptunk 2 oltást is (2 hós a babám).
2009. ápr. 9. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
A popsiban mértből 0.5-öt kell levonni, tehát, ha 38.5 - akkor az 38-at jelent. Az orvosunk szerint 38-nál kell lázcsillapitás, alatta nem kell, csak figyelgetni. Jó babázást! De nem biztos, hogy lázas lesz. Az én lánykám egyikre sem lázasodott be... most 6 hós.
2009. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vonj le 0,5 fokot. Jó kis doki.. nem a lázmérő típusa számít, hanem a lázmérés helye. A szájban, végbélben belső hőt mérünk, azért a -0,5 fok. A hónaljban külső hőt, így ott nem kell levonni..
2009. ápr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem értem a doki miért nem tudta...akinek egészségügyi végzettsége van, pláne orvos annak ez evidens kéne, hogy legyen. Mármint hogy popsiban fél fokot le kell számolni. Nekem sem lett lázas az oltásoktól, bár állítólag ahogy halad előre az idő és már a többedik oltást kapja egyre valószinűbb egy kis láz.
2009. ápr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, akkor még nem adok neki, éjjel majd figyelgetem a kis drágám.

Jó éjt mindenkinek!

2009. ápr. 9. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Az én dokim mindig azt javasolta, hogy nyugodtan adjak neki egy fél kúpot.Éjjel ha belázasodik, azt nem biztos, hogy időben észreveszed.Utánna meg nehezebb levinni.Baja nem lesz tőle, max.jobban alszik.
2009. ápr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!