Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mittévő legyek?...

Most akkor mittévő legyek? Mással is volt/van így?

Figyelt kérdés

3 hónapos a picurkánk,és a férjem egyszerűen nem segít,csak ha kérem,akkor is teher neki,ha pl.a gyerekkel kell lenni.Tagadja,de látom,hogy untatja,és csak azért vigyáz rá,mert én megkértem,és akkor sem barátnőzök vagy ilyesmi,.hanem olyan házimunkát csinálok amivel el vagyok maradva,vagy amit a picur nem hagyott.Eszébe nem jutna magától a picivel lenni,vagy bepelenkázni,felöltöztetni,esetleg elvinni egy kicsit sétálni,vagy megkérdezni segíthet e valamit,hogy szusszanjak.Mindig azt hittem csodálatos apa lesz,nagyot csalódtam.Emellett szervezi a programokat magának,és észre sem veszi mennyire kimerült,és magányos vagyok,mert igenis szükségem lenne rá,és arra hogy hármasban együtt legyünk.


Már próbáltam szépen,és csúnyán is megmondani neki,de nem használt,mert vagy nem érti,vagy nem akarja megérteni.Úgy tesz mintha mintaapa lenne,mintha sokat lenne vele,de hát nem,mondom,csak akkor ha rábízom,megkérem,de akkor is igyekszek,mert közben focit néz.Már ott tartok,hogy attól tartok válás lesz belőle,meg hogy nem mosok,főzök,vasalok rá,és csináljon amit akar.Nagyon el vagyok keseredve,nagyon csalódott vagyok,mert ezek a hetek nem jönnek vissza,és nem velem tol ki hanem a gyerekével.Szerintetek?


2011. aug. 2. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen...jól érzed ennek így nem lesz jó vége.Próbálj vele mégegyszer leülni és megbeszélni hogy mit érzel és mond el neki ha ezb így folytatódik akkor sajnos külön utakon fogtok járni...aztán ha van egy csöpp esze akkor észbe kap ha nem akkor ....

amúgy részben énis így vagyok ahogy te és megértem a gondodat.

6hónapos kislány anyukája

2011. aug. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
:( nem irigyellek.Nem tudom hogy itt már kell e pozitívan gondolkodni,de nem lehet h még nem szokott hozzá az apa szerephez?Mennyire várta a bébit?
2011. aug. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Terveztük,vártuk,jött velem vizsgálatokra,mindent együtt vettünk meg,ezért is nem értem.Szerintem nem számított arra,hogy egy kisbaba nem csak eszik-alszik,és hogy megváltozik az életünk,vagy nem tudom.Én már nem értek semmit :(
2011. aug. 2. 18:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Még nem érett az apaságra,vagy csak nem fogta fel,hogy APA lett.

Adj neki egy kis időt,de közben folyton kérd,hogy vigyázzon rá.A párom is nehezen jött bele,nem tudott mit kezdeni a babával./pedig évekig vártunk rá/

Aztán amint kicsit nagyobb lett a picurka annál jobban kezdett vele törődni.Ma már imád vele lenni/6 hónapos/ és a gyerek az első neki.

Ha nem változik mondd meg,hogy elhagyod mert így nem jó nektek,ez csak észhez téríti!

2011. aug. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De meddig várjak?Ameddig ő megérik az apaságra,addi kimerülök,meg elcsesz fél évet a gyermeke életéből?
2011. aug. 2. 19:16
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk is így volt, a gyerek másfél éves koráig. Akkor már tudott vele mit kezdeni. Remélem a másodikkal már nem így leszek. Ezt persze közöltem is vele, hogy nem fogok kettővel meghülyülni, jelenleg próbálkozunk. Kitartást neked!
2011. aug. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát kb mintha az én történetemet írtad volna le! Már én is tök kivagyok. Párom semmit nem segít. Tény, hogy sokat dolgozik, de ha marad egy kis szabadideje, akkor is szervez magának valamit, vagy a haverokkal megy el. Tök elegem van. 4 hónap alatt egyszer cserélte ki a lányunk pelusát. Ha szólok neki, akkor vigyáz rá, hogy legalább a kutyát le tudjam vinni, mert ha én nem viszem le, akkor szegény nem sétál. Én csak azt várom, hogy ha egy kicsit nagyobb lesz a gyerek, változik a helyzet.
2011. aug. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első lépésnek tedd meg, amit írtál, hogy utána/rá ne dolgozz! Elég neked a baba meg a háztartás, ha még rá is mosni főzni takarítani kell, akkor egyedül könnyebb lenne gyereket nevelned, bár nem tudom, hogy eltart-e a titeket. Nálunk is hasonló gondok voltak, csak szerintem nagyobbak, mi azóta szétmentünk, remélem veletek nem ez lesz, de nekem még el is kellett volna tartanom, mosni főzni rá stb, és a picivel is csak én törődtem. Na nekem ezerszer könnyebb egyedül (pedig nem könnyű egyedül segítség nélkül egy babával). A kicsinek rosszabb lesz, ha majd felfogja, hogy nem is ismeri az apját, mert "apuka" kb 5X ha látta az elmúlt egy évben, annak ellenére, hogy tervezett, és várt baba volt:(
2011. aug. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!