Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből lehet főzeléket csinálni...

Miből lehet főzeléket csinálni egy 4 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Kapott már krumplit céklával, répával, sütőtökkel, cukkínivel, fejessalátával, paradicsommal. Még van olyan zöldség, amit csinálhatnék neki? Ehet pl. borsót, zölbabot? Padlizsánt (kimagozva, hámozva)? Brokkolit? Mikortól kell bele valami tejterméket tenni? Egy régebbi könyv azt írja, 6 hónaposnak egy kávéskanál túrót kell a főzelékbe tenni, bár én azt nem merném. Tegyek bele a tápszeréből egy picit?
2008. márc. 3. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

4 hónaposan szokták elkezdeni a tápszeres babák hozzátáplálását. Azért vagy nehéz helyzetben, mert mire ennyi mindent bevezet más, addigra 6 hónapos a baba, és lehet husit, sajtot adni. Szerintem nem nagyon kell mást adni, hidd el ő nem unja a menüt, csak mi anyák szoktuk úgy érezni, hogy változatosabb kell.

Én adtam gyümölccsel is krumplit: almával, barackkal, banánnal, körtével, meggyel. Ez ugyanolyan jó főzelék egy pici babának. A túróval várj még akár 8-10 hónapos koráig is. Ez régi szokás volt, mint ahogy te is egy régebbi könyvben olvastad. A borsó, zöldbab 7 hónapos kortól mehet. Hetente egyszer adhatsz spenótot, sóskát (ha egyik héten evett spenótot, sóskát és megint spenótot csak következő héten kaphat!!!).

Csinálj vegyes zöldséget: fehérrépa, srépa, zeller. Zeller paradicsommal is finom. Brokkoli szerintem vegyes zöldséghez mehet (ne sokat egyszerre), figyeld meg, nem görcsöl e tőle a hasa!

Sok sikert!

2008. márc. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és tápszert felesleges a főzelékbe tenni, hiszen az a lényeg, hogy leszokjon róla. Mindig a zöldség főzőlevével higítsd a főzeléket!
2008. márc. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bármiből lehet főzeléket főzni a babának, fő az, hogy sokféle íz kipróbáljon kb 1 éves koráig, hogy később nem legyen válogatós.

Én tettem anyatejet később tápszert a főzelékekbe. Tej helyett sokáig inkább tápszert adok inkább úgy is. tejtermékekkel óvatosan apránként 8-10 hónapos kortól, de tejet legkorábban 1 éves kor után. akkor is higítva eleinte.

szerintem amúgy minegy, hogy régi, vagy új könyv szerint csinálod a dolgokat, fő, hogy következetes legyél ahhoz a leíráshoz! ne keverd a kettőt.

régen hamarabb adtak tojás fehérjét, most sárgáját adunk előbb. nem hsizem, hogy nagy baj lehetne, ha felcseréled, ha csak kis mennyiségben vezeted be, és figyeled, hogy nem lesz tőle alergiás.

azért van ez a fokozatos, és folyamatos bevezetés, hogy a a kicsi pocakja/emésztőrendszere hozzá szokjon az újfajta ételekhez, azok emésztéséhez.

arra figyelj, hogy ha pelusban olyan állapotba kerül vissza amit a baba megevett mint az a tányéron volt, akkor még korai a bevezetés. nem áll készen a gyomrocskája.

amit már egyszer adtál (és nem okozott alergiát), az elméletileg később sem fog.

sok sikert!

2008. márc. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!