Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért utasítja el a főzeléket...

Miért utasítja el a főzeléket a 11 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Ma holnap 11 hónapos - kezdettől fogva anyatejes - babám (szerencsére még most is tudom szoptatni) egyszerűen nem hajlandó a főzelékeket elfogadni. Így csak szilád ételt és nagy nehezn cumisüvegbe belecsempészett főzeléket tudok neki adni. Kérdezném, hogy más is van hasonló cipőben mint én?
2009. ápr. 7. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom a gyümiket nem eszi meg csak néha 1-2 kiskanállal.A főzelékkel is előfordul de ritkábban.

Nekünk valószínű a fogacskája jön és ilyenkor szinte nem eszik sokat csak a folyadék és a szopi.

De lehet,hogy ilyen melegben nem kíván enni.

Remélem tudtam segíteni!

9,5 hónapos kislány anyukája

2009. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, mi is megkínlódjuk a hozzátáplálást. Már kérdeztem is itt erről, de csak bíráló hozzászólásokat kaptam, meg hogy éheztetem a gyereket. Van aki el sem tudja képzelni, hogy a gyermek egyszerűen nem fogadja el, és kész.

Nekem sok tejem van, és gondolom nagyon tápláló is, mert fél évesen volt 10,66 kg a gyerek.

Most 11 hónapos, és ott tartunk, hogy étkezésenként egy fél üveg bébiételt eszik meg (próbáltam, hogy én főztem, azt sem fogadta el.) Főzelékből csak 2 félét fogad el a burgonyát meg a brokkolit. Egyébként gyümölcsöt eszik, joghurtot, tejpépet. A darabostól még mindig öklendezik.

A védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy hagyjam csak, ha éhes lesz, el fogja fogadni. Még mindig szoptatom nap közben is, legalább legyen valami a gyomrában. De ő elvan, vidám, alszik rendesen, nem látom, hogy éhezne.

Állítólag 1 éves korában megjön az étvágyuk, addig én nem aggódom.

2009. ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na hallod, nálunk is ugyanez van...eddig megette, de amióta eszi a szilárd falatkákat, reklámot kell keresnem, hogy azzal elvonva a figyelmét, bekanalazza a főzit :( Amint a reklámnak vége... nem is kell több, vagy szilád, vagy menne játszani és hagyjam.. 1 éves lesz 2 hét múlva. Cumisüvegbe én is szoktam neki levest adni :) A levesből a zöldséget pedig néha csak kézzel fogadja el, kanállal nem:( hát a falramászok, komolyan... :) ő is anyatejes még, amikor abszolut nem eszik semmit, marad a tejecske, azt bárhol bármikor szívesen fogadja :)
2009. ápr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na, most végre kiderült, h nem egyedi a problémám!

Az én babám szilárdat még nem igazán eszik, de semmiféle zöldséget nem hajlandó elfogyasztani! Próbáltam házit, boltit, keverve másik zöldséggel, almával, simán magában, pici ételízesítővel, minden nélkül főzve, tápszerrel. Nem, nem és nem kell! Megőrülök!

Ne haragudj, h nem tudok jó megoldást! Nekem 1-1 falatot úgy sikerül megetetnem vele, h 1 kanál főzelék, pár korty tápszer v tea. Egy idő után feladom, mert látványosan szenved! Próbáltad már azt, h "jutalomként" adsz mellé vmit, amit szeret? 1-2 falat főzi, 1-2 falat szeretett dolog. Pár kanál erejéig működik nálunk, de ez is több, mint a semmi!

Azt is próbáltam, h 1 kanál főzelék, pici játék vmivel, majd 1 kanál újra.

Egyéb ötletem sajnos nincs.

2009. ápr. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok:

Nekem nevettetni vagy bohóckodnom kell a kislányom vagy játékokat adok a kezébe. Úgy általában eszik. A szilárd és darabos kajcsit már egész ügyesen eszi.Már csak 1-2 dolgot pépesítek neki és abba teszek valami darabosat(tovább főtt rizst vagy krumplit).

Nekünk a legelején ajánlották a gumifejű kanalat(,mert ha jön a foguk akkor ezzel nem bántod meg az ínyét)mint a kemény műanyag kanállal.1 próbát megér,nekünk bevált.

Ja nekem még az volt a baj,hogy túlságosan erőltettem,hogy egyen és ezzel csak jobban elrontottam.

Kicsit hagyd had legyen farkas éhes és akkor mutasd neki,hogy eszel(imitálni szoktam :)).Nálunk ez is bejött,mert mindig az kell neki amit én eszek.

Boldog babázást.

2009. ápr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!