Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj hogy ha 3hetes tápszeres...

Baj hogy ha 3hetes tápszeres baba nem tud kakilni, csak ha segítek neki?

Figyelt kérdés
3 hetes babám nem tud kakilni, csak akkor ha segítek neki. És már fél nap után állandóan nyomni akarja, de csak puki jön, és húzza alábát. Az erőlködéstől többet bukik. Milyen megoldást javasoltok?
2011. júl. 31. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is tápszeres volt.Előfordult nálunk is néha ha már 2 napja nem volt kakija,hogy lázmérővel segítettem neki.De sűrűn nem szabad csinálni,mert megszokja és csak úgy fog kakilni.
2011. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
pocakmasszírozás, lábtornásztatás, amit úgyis kell a csípője miatt.
2011. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ahogy az előző írta, tornával segítsd.

a lázmérőzés, kúp, hashajtó nem a legjobb megoldás, egyszer-egyszer lehet de minden nap... :( hozzászokhat, megterheli a pocakját, mésztőrendszerét, beleit, stb.


a lábhúzogatás, sok pukizás hasfájás ezzel a korral jár, vegyél infacolt, add minden etetés előtt, naponta többször tornáztasd, masszírozd és ha nem tud kakilni, szenved, használj szélcsövet

2011. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mi beba tápszerre váltuttunk
2011. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De ne fél nap után!!! Nem fog tudni egyedül kakilni, ha mindig rásegítesz... Egy kisbabánál napok is eltelhetnek kaki nélkül.


Beszélj a gyerekorvossal és a védőnővel is, nehogy baj legyen!

2011. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
lányom ilyen volt anyatejesként. volt hogy hat-hét nap után kúppal sem tudott kakilni. lázmérőztük, orvos ajánlott székletlazítót is. most egy éves és semmihez nem szokott hozzá szerencsére.ti nem próbáltátok a glicerines kúpot vagy valamilyen lazítót? laevaloc, diffalac-...stb.
2011. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kb. 3 hónapos koráig minden nap!!!! meg kellett hőmérőzni a kislányomat. Én nem hagytam szenvedni. És hülyeség, hogy hozzászokik. Most már egyedül kakil, soha nem kell piszkálni.

5 hónapos kislány anyukája

2011. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mienk, ha kap forralt vizet, mindig kakil... proba=cseresznye ;)
2011. aug. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát én abszolút ellene vagyok a babák hátsójába való mindenféle cucc betuszkolásának. Most le lehet szólni nyugodtan, de szerintem vannak ennál humánusabb dolgok is. (Lehet, hogy segít, de akkor is. Gondoljon csak bele egy felnőtt, hogy neki milyen lenne, ha valaki a hátsójába dugdosna dolgokat...)Szóval ha nincs kaki, tökéletes szerintem a Laevolac. Azt használtam én is, igaz, csak két naponta. az azért nem olyan nagy gond, ha nincs minden nap kaki, de két naponta azért nem árt. Kislányom is tápszeres volt a kezdetektől. Nálunk olyan 2 hónapos kora körül kezdődtek a kaki-gondok. Ekkor jött a Laevolac. Majd 3 hósan kezdett kicsi gyümölcsöt kapni, és azóta nincs semmi gond. Lassan 6 hós lesz a kislányom.
2011. aug. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!