Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babának lehet fagyaszto...

1 éves babának lehet fagyasztott halfilét adni?

Figyelt kérdés
Mennyire tiszták lehetnek ezek a halfilék? Ha nem ilyent, milyen halat adtok és mikor babátoknak?
2009. ápr. 6. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia

én adtam-1 éves kortól elvileg mindent lehet.kivéve azt a pár dolgot.sajnos a mai ételek közül sok mindenben lehet valami furcsa.pl miket rakhatnak a párizsiba..de ugye azt minden gyerek imádja.én is próbálom a minőségit adni neki.én elsőre a panirt leszedtem,és rizzsel,zöldséggel adtam.ha ügyes,akkor adhatsz egy halrudacskát a kezébe.az én kisfiam a szardiniás kenyeret is nagyon eszi-ill anyukám sokszor süt pangasiust is.de bármely szálka nélküli is jó sztem.meg vannak ilyen "töltött"-ek is.pl spenótos.érdemes kisérletezni,melyik jön be,mert nagyon egészséges

2009. ápr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már adtam neki 11 hónapos korától, a panírt leszedve róla, főzelékkel tálalva.
2009. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi gyors válaszod. Én is a pangasiust próbálnám de nem panírozva, hanem zöldségen párolva. Remélem nem lesz baja tőle, mert szeretnk minél több halat adni neki, pont azért mert egészséges. Habár ahogy írtad ma már nem lehet tudni, hogy miben mi van, vagy melyik állatot mivel etetik, hogy gyorsabban fejlődjön, de reméljük a legjobbakat :-)
2009. ápr. 6. 21:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Most vettem észre a második választ. Köszönöm. Ezek szerint nem lesz gond a fagyasztott halfilé 1 évesen, más is próbálta. Köszi a választ.
2009. ápr. 6. 21:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Az én férjem nagy horgász és érdekli minden halakkal kapcsolatos téma. Tőle tudom, hogy ezek a fagyasztott halak már nem nagyon hasonlítanak halra - már ami az ízüket és tápanyagtartalmukat illeti - , mire hozzánk érnek (mivel a többségük tengeri hal).

Én azt javasolnám, hogy vegyél inkább hazai halat (persze olyat, amiben nem sok a szálka - pisztráng, harcsa, ponty), mert abban nincs tartosító sem. A nagyobb bevásárlóközpontokban lehet venni. Mi például mindig a METRO-ban vesszük, megízhatóbbnak tűnik, mint a társai.

Valahol viszont azt olvastam, hogy a halat ha lehet, akkor 2 éves korig kerüljük. Én egyelőre még várok vele (11 hónapos múlt a lányom) - annyi mindent lehet még kipróbálni.

De ha már adni akarsz neki, ne add a fagyasztott, panírozott, elősütött, liszttel és más anyagokkal feljavított halrudacskákat.

2009. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Nem panírozott halrudacskára gondoltam, szimpla fagyasztott halfilére. Tulajdonképpen nem erőltetném én sem, de mindenből azt szeretne enni amit mi, így most már gondoltam megkóstoltatnám vele, mert átverni nem is szeretném és nem is lehet, mindenképpen az kell neki ami a mi tányérunkban van. megnézzük legközelebb a Metróban, nem árt ha mi is olyant eszünk ami egészségesebb. Köszi mégegyszer, én egyáltalán nem vagyok jártas hal témában ezért örülök külön az információidnak.
2009. ápr. 6. 21:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 7 hós korától adok neki fagyasztott tengeri halfilét és nagyon szereti.
2009. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!