Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves a kisfiam szeretnénk...

1,5 éves a kisfiam szeretnénk kutyát venni milyen kutyát ajánlanátok? Középtermetűre gondoltam.

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 22:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Berni pásztor.

Birka türelmű, 22 hónapos kisfiam nyúzza állandóan, ő meg szépen tűri.

2011. júl. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
És spánielről mit gondoltok?
2011. júl. 25. 23:24
 13/23 anonim ***** válasza:

Szerintem a spániel nem jó idegrendszerű, pláne ha nem megfelelő tenyészetből veszed. Én a francia bulldogot ajánlom (nekem is az van), imádja a gyerekeket és a gyerekek is őt, mert olyan "vicces" és bármit meg lehet vele csinálni. Birkatürelmű, de érzékeny a hangos kiabálásra és a hangulatváltozásokra és sok türelem, valamint következetes nevelés kell neki, mert hajlamos elkanászodni. Egyébként ha fajkutyát akarsz, akkor nem érdemes az árán spórolni, mert a szaporítók nem foglalkoznak a fajta jellegzetességeivel és a megfelelő idegrendszerű kutyák pároztatásával, csak kölyköket "termelnek", keress felelős tenyésztőt, akihez későbbi esetlegesen felmerülő problémák esetén is nyugodtan fordulhatsz.

Sok sikert.

2011. júl. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Spániel tényleg nem a legjobb idegrendszerű. Én tacsi párti vagyok. Én is tacsuval nőttem fel, azóta is van. 5 kutyusunk van. 3 foxi. 2 törpe tacsi. A foxik baromi gyerek centrikusak, és játékosak. Őket is csak ajánlani tudom.
2011. júl. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Golden retriever, vagy labrador. Mindegyik birka türelmű és nagyon okos fajta. Tesóméknak 3 gyerek mellett goldijuk van.
2011. júl. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nekünk volt spánielünk mikor megszületett a lányom. Húzta-nyúzta a kutyát soha oda se kapott, nem morgott!

Viszont sajnos epilepsziás lett a kutyus, így volt vele gond, sajnos már 2 éve nem él:(

Szóval a spániel nekem a szivem csücske, és az én gyerekeimet nem bántotta sosem, de azért nevelni kell őt, mert könnyen elkanászodik.

A golden retriever, és a labrador is jó választás szerintem. A beagel-t nehéz nevelni.

Sok sikert a választáshoz:)

2011. júl. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Mi is most tervezzük a kutya vásárlást és mi vizslát fogunk venni.
2011. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Kutyatenyésztő vagyok:),ha érdekel esetleg a véleményem leírom....


Másfél éves gyereknek nem kell kutyus:),ha veszel is az családi kutya lesz.

Spániel semmiképp nem ajánlom,én a helyedben,labradort,vagy golden retrivert vennék.DE ha szereted a masszívabb kutyákat,akkor bull terriert.Nekem kettő van az 1 éves lányom mellett,és soha nem is vennék mást gyerek mellé:).


Ami fontos,hogy ha veszel kutyát,a babádnak meg kell tanítanod,hogy a kutya nem játék.Nem lehet húzni,nyúzni!Sajnos nagyon sok olyat hallottam,hogy a kutyus megunta,azt hogy egyfolytában nyúzzák és a gyerek ellen fordúlt.Semmiképp ne vegyél ölebet(Bolonese,Havanese,Palotapincsi,Yorky,Westie és társai)

És ne vegyél Beagle-t(nagyon szökős,és nagyon butus),És ne vegyél szánhúzót(Malamut,Samoyed,Husky).

2011. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
ha kintre akkor golden retriver imádja a gyerekeket mentő kutya vakvezető mindenre jó barátságos kedves okos könnyen tanítható
2011. júl. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
mi óriásschnauzer-pártiak vagyunk, bár az hatalmas nektek. A középtermetűt nem tudom, minek a keverékéből tenyésztették, de az óriás nagyon birkatürelmű.
2011. júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!