Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos babóm 10kg. Ez...

17 hónapos babóm 10kg. Ez normális?

Figyelt kérdés
Csak mert ismerek olyan babát,aki 6 hónaposan 10kg.Kislányom rendesen eszik már mindent.A védőnőnk szerint nem megfelelő a súlya.Mit adhatnék neki,hogy hízzon egy kicsit?Jah,3100g-mal született és sajnos nem tudtam szoptatni.Ez számít valamit?
2011. júl. 25. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam 6,5 hónaposan 9 kiló felett van, de ő az átlagnál tényleg súlyosabb és hosszabb is.

Megnéztem Neked egy táblázatot, e szerint az átlag súly ebben az életkorban (1,5 év) lányoknál 11 kg, a nagyobbak olyan 13 kg körül vannak. Ez alapján nem olyan kevés az a 10 kg. Milyen magas?

2011. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, nyugi. Nem egyformán híznak. Kisfiam 6 hósan 9300 volt, 1 évesen 13 kg, most 29 hónapos és "csak" 15 kg.
2011. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Igen, teljesn normális :)


[link]


17 hónapos kislány 10-11 kg, plusz minusz 2,5 kg is normális.


Enyém amúgy 10 hónaposan volt 10 kg... 12 hónaposan 12 kg... azt hittem, valamit elrontottam vele, de aztán elindult :)) Most mindjárt 3 éves (szintén kislány) és "csak" 15 kg...szerencsére :)

2011. júl. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató választ és persze a táblázatot is!Akkor nem értem miért nem tetszett a súlya a védőnőnek?Sőt még azt is meg kérdezte,adok-e a gyereknek húst?Úr isten!!!!!!!Ez milyen kérdés?
2011. júl. 25. 16:48
 5/12 anonim ***** válasza:
A védőnőd nyilván régimódi gondolkodású... legyen a gyerek jó húsban, az bizonyítja a jó étvágyat!! Hát sokszor nem így van. Az öcsémék kislánya 9 hónapos, annyira eszik, hogy hihetetlen, mégis olyan csöppecske még, az enyém meg... húú de duci volt 1 éves kora előtt. :)) (3. válaszoló voltam).
2011. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Teljesen normális a 10 kg.


Én másfél évesem még azt sem érte el teljesen (9,8 kg) de ehhez centiben is picike, 80 cm. Folyamatos a fejlődés, eszik is rendesen, de nagyon mozgékony, valószínűleg ezért is nem volt olyan tempós a növekedése (6 hósan felült és mászott,7 hósan felállt, 10 hósan elindult) de teljesen rendben van. Ő meg anyatejes volt, szóval ezen nem múlik semmi.


Védőnőt nem értem, ha gyanakszanak valamire, akkor küldjenek el kivizsgálásra, vagy ő adjon tanácsot, hogy mit tudnál még tenni, hogy többet hízzon :S itt nem a kilót nézik sose, hanem hogy önmagához képest mennyi a gyarapodás, és hogy folyamatos-e. A 10 kilós fél éves meg ritkaság azért, én egyet láttam, (pedig olyan helyen dolgoztam ahol sok csecsemő megfordul) és nem volt szép látvány :( (mozdulni alig tudott, forogni egyáltalán nem, és tiszta piros volt szegényke a kis hurkái között... egyáltalán nem irigyeltem az anyukáját :S)

2011. júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
kisfiam 3 nap múlva 20 hónapos és talán már elérte a 10 kilót.pedig anyatejes volt,eszik,amit mi,sokat is eszik,mégsem hízik olyan mértékben,mint más.ő ilyen és kész.és ő 3150 grammal született.
2011. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy kisfiú, fél évesen 10 kilós, hát elég borzasztóan nézett ki szegény, mint valami törpe szumós. Ráadásul a gyarapodása azóta is hasonló ütemben zajlik. Most 16 hónaposak, az én fiam se kicsi, 11,5 kg, de ez a másik baba pár kilóval nehezebb, és látszik is rajta. Pedig az én kisfiamra is mondják, hogy hú de jó húsban van, meg látszik, hogy szeret enni:)

Szerintem a kislányodnak semmi baja a súlyával.

2011. júl. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én FIAM 17,5 hónapos, és 9200 gramm körül mocorog és 77 cm. Ő 2600 grammal és 53 centivel született.

Nálunk nem kifogásolták még a súlyát, épp ellenkezőleg.

Tény, hogy apróbb, mint a kortársai, de olyan kis formás! És ő is eszik mindent, sőt... Annyit tud enni, hogy néha keresem, hogy hova dugta a kaját! :)

2011. júl. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kislányomat 2790-nel (51 cm) hoztam haza a kórházból.

Most 16 hónaposan 9,7 kg körül van, és 83 cm.

1 évesen 9 kg volt.

Elég jól eszik, nem válogat. De egész nap meg sem áll.

Ők ilyenek. :) Ne aggódj!

2011. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!