Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesnek tejbegríz?

1 évesnek tejbegríz?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 16:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azt mondta a doki, hogy attól lett szalmonellás a kislány, hogy nem vártál 3 évig? Valamit nagyon félreértettél.



"A közhiedelemmel ellentétben a szalmonella nem egy bizonyos baktérium, hanem egy baktérium nemzetség, amelynek számos faja létezik, de 2-3 szalmonella baktérium faj van, amelyre az emberre nézve veszélyes lehet. A legtöbb baktériumot megöli a gyomorsav, de néhány eljuthat a vékonybélig, ahol szaporodni kezd. A szalmonella tüneteiért (hányinger, hányás, láz és hasi fájdalom) a baktérium által termelt toxin a felelős.


Megelőzés:


* Alaposan főzd meg a húst;

* A főtt húst és egyéb ételmaradékot tedd légmentes tárolóedénybe és azonnal a hűtőbe;

* Ne egyél olyan tojást, amelynek megrepedt a héja;

* Csak pasztörizált tejet és tejterméket fogyassz;

* Mindig ellenőrizd az ételek szavatossági idejét;

2011. júl. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ja, és ezért nem ajánlják:


"3 éves kor alatt a leggyakoribb ételallergén a tehéntej. Okozhat allergiás ekcémát,

gyulladásos köhögést, hasmenést. A nemzetközi statisztikák 0,3-7 % közötti

adatokról szólnak, de legelfogadottabb - és ezt a magyar vizsgálatok is megerısítik -

a 2 % körüli elıfordulás. Az, hogy Magyarországon a tehéntej vált ki leggyakrabban

allergiát, nem csak azért olyan nagy probléma, mert a tej alapélelmiszer, hanem

mert a csecsemıket anyatej hiányában sokszor ezzel táplálják, így korán találkoznak

ezzel a fontos, allergiára hajlamosító tényezıvel."

2011. júl. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
44%

[link]

Több ezer éve nem okoz problémát a tej adása babáknál, korának megfelelően higítva.

Csak 5 éve okoz.Gondolkozzatok már el rajta,hogy miért??

Mért jobb a tápszer?? Még a főzelékektől is??

2011. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
én adtam. Szerintem mondjuk heti egyszer adsz kb 0,5-1 dl tej van egy adagban ha nem allergiás, egészséges baba baja nem lehet akárki akármit mond aktuálisan.
2011. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Adtam neki, semmi baja sincs!!!!! :)))

Köszönöm szépen mindenkinek!!! :))))

2011. júl. 25. 21:42
 16/17 anonim ***** válasza:

Most olvastam ezt a kérdést és mindig felbosszant, hogy csak egy vállrándítással elintézik sokat a témát.

Nagyon vacak dolog a tej allergia, tekintve, hogy szinte mindenben benne van. Gyerek koromban tiszta ekcéma voltam, akkor még nem figyeltek oda erre a dologra és tápszer se volt olyan nagy kínálatban, ez később se javult, mert mindenhol virított a napi egy pohár tej az egészségért plakát! Chhhhö...

Most ott tartok, hogy ha 1 pohár tejet meg merek inni, akkor estére fulladok és köhögök egyfolytában......nnna ennyit a tejről. Kislányom hasonló cipőben jár, nála már az első adandó alkalommal likvidáltam a tejes dolgokat.

Az allergia nem mindig rögtön jelentkezik, lehet pár hónap, év is mire a szervezet "besokall" tőle.

2011. szept. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
bocsi: " sokan"
2011. szept. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!