Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más 9-10 hónapos baba is,...

Van más 9-10 hónapos baba is, aki még 50-60 dkg-t hízik egy hónapban?

Figyelt kérdés

Fiam 9,5 hónapos, hétfőn megyünk mérésre, de elmúlt hónapban is majdnem 60 dkg-t hízott, és szerintem most is meglesz az 50!

A védőnő meg azt mondja, hogy 10 is bőven elég lenne....szóval most nem tudom, hogy túl sokat hízik, vagy azért normális ez a hízás?

Amúgy elég sokat eszik, de nem tömöm, csak nagy az igénye.

Mondjuk szopizni is sokat szopizott, volt hogy 270 ml-t.

Sokat mozog is amúgy.


2011. júl. 24. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk pont a fordítottja volt, hónapokig csak 300-400 g-ot hízott, én meg emiatt aggódtam!Nincs ezzel semmi baj, valószínűleg örökletes adottságok miatt gyarapszik így.Ebben a korban havi fél kg a maximális hízás.Mi azzal a gond, hogy szépen gyarapszik?Nem is értem, ennek inkább örülni kéne!Havi 10 deka???Azaz havi 100 g a védőnő szerint?Amikor egy evésre a dupláját eszi??Az is baj, ha keveset hízik, és az is, ha sokat..ne foglalkozz vele, örülj neki, hogy jó étvágyú!!Az én lányom most töltötte be a 10 hónapot.Ebédre és uzsonnára ő is megeszi a 200 g-ot, de reggel és este maximum 160-170 g-ot eszik, és akkor már örülök.Mert van, hogy ennyit se.
2011. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy az én babám is fél kilót hízott az elmúlt hónapban, és most két hét alatt 360 g-ot.Nagyon, de nagyon örültem!!!Azok után, hogy gastroenterológusnál is voltunk kivizsgáláson a kevés hízás miatt.Semmi baja a gyereknek, csak az én alkatomat örökölte.Alacsony vagyok, és vékony, így ő is picurka.Ennyi az egész!
2011. júl. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a választ!hát mi magasak vagyunk férjemmel, és bár nem vagyunk kövérek, nem is vagyunk azok a totál vékony alkatok.

Biztos akkor ez is befolyásol...


várom még a válaszokat:)

2011. júl. 24. 20:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!