Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ingyen a babaholmit?

Ingyen a babaholmit?

Figyelt kérdés

Unokatesóm babát tervez, és mondta, hogy tegyem el neki, mert 3 év múlva szeretne szülni. Több éve megszakadt a kapcsolatunk, most újabban megint keres.

Tudom, hogy pénzt nem adnának a cuccokért, de több százezer Ft-os dolgot adjak oda neki ingyen? Ez elvárható?

Ha mondjuk rendszeresen találkozgattunk volna, vigyázna a gyerekeimre mondjuk havonta 1*, az megint más, de nem is tartottuk a kapcsolatot. Ennyire erős lenne szerintetek a rokoni kötelék, hogy oda kellene adnom azért pont neki, mert rokon??


2011. júl. 23. 16:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én unokatesómat nem is érdekelte hogy teherbe estem, nem látogatott még egy emailt se küldött hogy hogy van a babám! Teherbe esett és rögtön írt nekem hogy mi van velem meg stb., de aztán gondoltam hogy a következő kérdése mi lesz: meg vannak még a babaruhák? Azt mondtam neki nincsenek meg! pedig olyan sok van hogy a szekrénybe komolyan mondom alig fér el! És tudod mit fogok vele csinálni? elviszem a családsegítő központba és inkább nekik odaadom a rászorulóknak akik megérdemlik! Hozzáteszem ezek is drága ruhák!
2011. júl. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ha tényleg el sem fértek,add oda neki...Ez tényleg elég hülye helyzet és persze a rokonság nem minden,de tényleg nem kapnál a ruhákért túl sokat...Azt szerintem add oda.A használati tárgyakból meg adj neki kölcsön ezt azt és aztán majd vissza adja ha nem kell neki és vigyáz rá.Te is jobban érzed magad és lehet hogy a viszonyotok is egyre jobb lesz.Legalább a gyerkőceitek is jóban lehetnek majd...:)
2011. júl. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
tedd el, vagy add el, vagy add kölcsön annak akinek te szívesen adod!
2011. júl. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én a helyedben eladnám, de nem neki.. vaterán vagy teszveszen vagy valahol.. De nem adnám oda ingyen neki...
2011. júl. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Szerintem meg rakjál félre neki 1-2 db-ot,nehogy szó érje a ház elejét...a többivel meg csináld azt,amit jónak látsz,vagy amit már kigondoltál,hogy szívesebben tennél velük! :)


Nálunk is már egy két rokon benyőgte,hogy milyen jó lesz,ha majd náluk születik a baba és nekik nem kell majd venniük egy csomó mindent,mert nálunk már úgyis megvan...

Erre mi csak jókat mosolyogtunk,meg viccesen hozzátettük,hogy jaa...erre építetek..?!?

Aztán most jön a kistesó,így biztos hogy nem fogunk egy ideig semmit sem kölcsönadni..,vagy ha már nem lesz rá szükségünk,akkor sem biztos,hogy nem fogjuk őket eladni...

Mindenki csak tehetősebb nálunk,de simán elvárná szerintem mindenki hogy majd tőlünk örökölnek mindent...

Általánosságban ezekre pályázik mindenki..: elektromos hinta,kiságy,ruhák,cipők,játékok,gyerekágy,babakocsi,gyerekülések...és még sorolhatnám...mindegyik összességében több 10ezer ft.... még féláron eladva sem kevés pénzről beszélünk ilyenkor..

2011. júl. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne add oda. Hivatkozz arra, hogy jó lesz a kistesónak vagy egyszerűen ha már nem kell add el teszen vagy a vaterán. Én is eladtam a legtöbb cuccot, mindent újonnan vettünk, senkitől nem kaptam semmit. Olyan, akinek szívesen adtam volna, mostanában úgysem fog gyereket vállalni, aki meg végig lesz..rt minket és még egy rágókát se kaptunk soha tőlük, ne is várja el, hogy odaadjam a cuccokat! Emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod!

2011. júl. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
nekem a fejemhez vägtäk hogy nem adok cuccot a gyereknek miota nagyobb... igaz születesre mindent oda adtam,de ez keves. Vannak meg pofätlan emberek
2011. júl. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én kölcsön adnám, cserélgetném. Tesómékkal vagyunk így, mivel a gyerekek hamar kinőnek mindent.
2011. júl. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
igen, nálunk is volt ilyen családtag, hogy anyuék az én összes cuccomat folyamatosan nekik adták, de nemám csak babaholmit, hanem később sz összes játékomat, bicikliket, és nem kaptunk érte cserébe semmit, pedig szegények voltunk. Lehet, később is ez lenne, hogy várnák, hogy amint nőnek a gyerekek, még mit vihetnének el.
2011. júl. 27. 11:37
 20/22 A kérdező kommentje:
a testvéred teljesen már dolog, hiszen biztos találkoztok gyakrabban, de mi mikor gyakran találkoztunk, az is években volt mérhető. Ha barátnői szinten lennénk, akkor nem érdekelne, mert lenne nem pénzbeni viszonzás, de így?? Ezért nem is értem, hogy gondolta?
2011. júl. 27. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!