Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ingyen a babaholmit?

Ingyen a babaholmit?

Figyelt kérdés

Unokatesóm babát tervez, és mondta, hogy tegyem el neki, mert 3 év múlva szeretne szülni. Több éve megszakadt a kapcsolatunk, most újabban megint keres.

Tudom, hogy pénzt nem adnának a cuccokért, de több százezer Ft-os dolgot adjak oda neki ingyen? Ez elvárható?

Ha mondjuk rendszeresen találkozgattunk volna, vigyázna a gyerekeimre mondjuk havonta 1*, az megint más, de nem is tartottuk a kapcsolatot. Ennyire erős lenne szerintetek a rokoni kötelék, hogy oda kellene adnom azért pont neki, mert rokon??


2011. júl. 23. 16:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én így nem adnám és nem is adtam oda.De készülj fel rá,hogy a ruhákért bagót kapsz:(,a használati tárgyakat meg max. féláron tudod eladni...
2011. júl. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a viszony valakivel, és közel álltok egymáshoz, akkor az ember alapvetően úgy van vele, hogy kölcsönadja a dolgokat (főleg közeli rokonnak). De ha nem is jó köztetek igazából a kapcsolat, akkor nem értem miért gondolja, hogy te köteles vagy eltenni neki mindent. Bár jó taktika, hogy neki ne kelljen semmit sem megvennie, viszont így én is meggondolnám, hogy odaadjak-e neki bármit is.
2011. júl. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesódnak nem arra kéne alapoznia,hogy majd te odaadod a cuccokat neki és te ellátod a gyerekét.Valamit odaadsz,valamit nem.Finoman beszéld ezt meg vele.
2011. júl. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
szívesen odaadnám a cuccokat a barátnőmnek, aki vigyázott a gyerekre amikor tudott, de neki már nem aktuális, vagy munkatársnőimnek, ha megtudnám, hogy babát terveznek. Nem is ez a lényege a kérdésnek.
2011. júl. 23. 16:21
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem jönne egy több éve rám sem fütyülő rokon, és kérné, azt mondanám, hogy- igen, 3 év múlva? Akkora tervezzük a kistesót :) -vagy a barátnőmék is akkor tervezik, és tudod, ő előbb kérte, és elígértem, stb...
2011. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
hát ez az, most én tároljam őket, el sem férünk, meg simán el is ígérhettem másnak, hogy veheti ennyire készpénznek, hogy pont ő kapja meg?
2011. júl. 23. 16:24
 7/22 anonim ***** válasza:
Tényleg mondd azt, hogy elígérted másnak, vagy dobd fel a Vaterára, Teszveszre, és pénzed is lesz belőle, ő meg vegyen magának. Én nem adnék olyannak, akinek csak vészhelyzetben kellek.
2011. júl. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

tedd el vagy add el!


Mondd azt hogy fent volt padláson benyirkosodott és összerohadt, vagy ami menthető lett volna kirágta az egér a dobozt és befészkeltek a ruhákra! Te meg nem válogattál hanem kidobtad! beleköltözött a moly lepke... Akármit...

2011. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Na, persze, meg még mit nem? Mondd meg, majd, hogy elígérted, vagy amit írtak, tönkrement. Most van kisbabánk, mi is mindent megvettünk neki, és a családban nemsokára születnek ismét babák, de nem fogom kölcsönadni a cuccokat (hála Istennek, kicsi lesz a korkülönbség), de akkor sem. Szeretnék még babát, nem akarom a vadiúj, szép ruhákat foltosan, hiányosan agyonmosva visszakapni. Épp azért vettem őket, mert szépek voltak, tetszettek. Ha valaki arra vállal gyereket, hogy majd mások összedobják a cuccot, akkor az inkább várjon.
2011. júl. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%
Mond azt hogy odaadod, 3 év sok idő, addig még nagyon sok minden történik. Az is lehet hogy addig újra felszívódik az unokatesó, akkor meg miért adnád oda neki. Vagy az is lehet hogy mostantól tartjátok a kapcsolatot, jó viszonyba lesztek, és ezek után már te is jobb szívvel adod oda neki. Ha meg tényleg felszívódna és 3 év múlva érdekből jelentkezne, akkor mondd azt hogy sajnálod már odaadtad másnak, nem emlékezhetsz mindenre hogy 3 éve mit mondtál.
2011. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!