Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én 14hónaposommal...

Csak az én 14hónaposommal rémálom még mindig az alvás-éjszakázás?

Figyelt kérdés

nagyfiam 14hónapos. talán 3-4hónapos kora körül volt h 2-4alkalommal átaludta az éjszakát, de ez nagyon rövid ideig tartott. a helyzet azóta nem hogy javult volna,sőt...

nappal a nagyágyban alszik, s 10ből8x én is vele alszom kb, potolva az éjszakát ugye.már csak 1x alszik ebéd után 2-3h-t. de ezalatt is tbbször felkel,lecsekkolja h ott vagyok e s alszik tovább.ha nem felsir,bemegyek,odabujok s alszik is tovább.

este az apukája altatja, bemegy beteszi a kiságyba s max fél ora mulva jön ki.nem sor, nem kell babusgatni kicsit még randalirozik, játszik majd lefekszik s elalszik,de ott kell lenni mellette. ez olyan f9-közt van. aztán általában még mig mi kint vagyunk tv-zünk felsir egyszer,de ugy minthA valami nagy baj lenne...bemegyek kiveszem kicsit ringatom s visszateszem. aztán 1-2közt jön a legrosszabb rész. felkel, s elég éber...visszafekszik ha ott vagyok mellett,de amint azt hiszem h elaludt s jönnék ki ujra felsir. van h 10perc a dolog, de van h egy orát ott kell lenni vele...aztán 4-5közt ujra. ilyenkor kihozom magam mellé, apa hamar megy dolgozni s alszunk ált. 7ig. néha ha nagyon fáradt vagyok s kihozom 1-2közt, minden nyikk nálkül alszik reggelig..szoval biztos vagyok benne h az a lényeg h nem szeret egyedül lenni.

de kicsi kora óta ez van...folyamatos szeparációs szorongás?nem hinném, nem tudom...ok fogzásos idő van, még mindig csak 4foga van s most jönnek a felső 2-esek. nade ez sem folyamatos dolog kb 5hós kora óta...

mindig ugy irigykedem ha kis törpikék,pár hónaposok anyukái mondják h óó 9től 7ig meg se mukkan...nekem is fárasztó, főleg h ujra kisbabát várok(9hetes)s előre félek h mi lesz ha a pici megszületik...de szerintem a fiamnak sem jó, hisz nem gondolom h pihentető lenne ez az ő számára, neki sem jó....

probáltam már h sirni hagyi s aludjon el, 2 napig ment,2ora üvöltés után is állt még, nem birtam tovább...ezt a módszert ne javasoljátok...

valaki hasonló cipőben???

bocsi h hosszu lett...


2011. júl. 23. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2011. júl. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
inkább ne irtál volna semmit...:D
2011. júl. 23. 12:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Én kb 2,5 éves koráig alig aludtam. Nappal egyáltalán nem aludt, max 2-3 perceket elszundított, aztán, mint aki kipihente magát, úgy ébredt. Éjjel félóránként felkeltett, kb. 2 és 4 óra közt volt egy olyan időtartam, amit egyben át tudtam aludni, nem keltett fel. Aztán ez elmúlt, elég nehéz volt, mert szinte állandóan fáradt voltam. E mellé jött még az is, hogy voltak pár hónapos időszakok, amikor alig akart enni is. Amúgy egészséges volt és vidám, meg érdeklődő, jókat lehetett vele játszani és gyorsan tanult meg dolgokat. A dokinéni azt javasolta, várjak türelemmel, majd beáll a napirendje, fő, hogy egészséges. És lám, mostanra minden OK. Megvettem egy könyvet is, amiben egészen jó kis tanácsok vannak, de én nem tudtam már felhasználni, mert addigra jöttek végre rendbe a dolgok :) A címe: "Minden gyerek megtanul aludni!" Próbáld meg, hátha találsz benne hasznos tanácsokat! :)

Kitartás, nem vagy egyedül és élő példa vagyok rá, hogy túl lehet élni :) (és még vannak millióan mások is, akik épp nem olvasták, amit írtál :) )

2011. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de szerintem a legényke ellett kapatva

még jó hogy kényelmesebb anyával aludni és nem egyedül a csúnya sötét szobában...

a szeparációs szorongás azt jelenti hogy nem bír anya nélkül meglenni gondolom veletek azért nem ez van

sajna tanácsot nem tudok adni, mert velünk is ez van úgyhogy én is repesve várom a tanácsokat..

2011. júl. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem bejátszhat,hogy hagytad már 1-2 x sírni és most fél,hogy ez bármikor elő fordul,anya megint magára hagyja!

Egyszerűen én ebben az esetben magunk közé venném és akkor alszik mindenki,te is kipihent leszel és szép lassan visszatér a bizalma,hogy anya mindíg ott van és akkor szép lassan visszalehet szokatni a kiságyába!

vagy még olvastam olyan módszert is,hogy leteszel egy matracot a kiságya mellé,vele alszol egy darabig majd minden nap vagyminden másnap egy picit húzol a matracon egyre távolabb tőle egyre közelebb a ti szobátokhoz és egyszercsak kiszoksz onnan de a lényeg,hogy szép fokozatosan nwki se legyen drasztikus!

meg még ezen az oldalon olvastam több anyukától,hogy a Sedatif PC homeós bogyó nagyon jó alvászavarra pici gyerekeknek is!

a lényeg,hogy szerintem ezt a dolgot jó lenne helyre tenni mire megérkezik a kistesó mert belefogsz örülni és lesz testvérféltékenységtől kezdve minden!

Remélem tudtam segíteni!

2011. júl. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vedd magad mellé, ha veled jól alszik akkor végre te is kipihennéd magad. Ő valószínű ilyen hiányzik neki a testmelegséged attól mert 14 hós még igényelhet téged.
2011. júl. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

amikor 2napig sirni hagytam, akkor is 5percenként bementem hozzá s elmondtam h anya itt van,semmi baj, most alukálni kell stb...ezt is egy ismerős tanácsolta...mondta h ő 1hónapig csinálta, sirt a gyerek ugyanigy stb, de azóta beteszi az ágyba még ébren kijön és a pici egyedül elalszik s éjjel sem kukorékol. de én erre akkor is képtelen vsgyok...

elsősorban a teso érkezése miatt lenne jó valóban h megszokja a kis helyén alvást, hogy nekem valamivel könnyebb legyen akkor...amugy én is imádok vele összebujni, s együtt aludni:))de azt nem akarom h eleve magam mellett hagyom h jol aludjunk, mert akkor teljesen elszokik a kiságybol, még ennyire sem akar ott aludni majd

tudom h nincs csodamódszer, s elöbb utobb minden gyerek szépen alszik majd éjszaka, ki elöbb ki utobb...majdcsak javul a helyzet...remélem:) szept3-10ig nyaralunk, ott ugyis borul minden, gondoltam ha hazajöttünk akkor majd szépen fokozatosan átszoktatom nappalra is, és akkor talán az éjjelek is jobbak lesznek...

2011. júl. 23. 19:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem jobb volna nappal is ugyanott aludnia, mint éjszaka.

Próbáltad már, hogy kicsi fény legyen a szobjában?

Egy ismerősömtől hallottam nemrégiben: hasonló problémájuk volt és kipróbálták, hogy nem anyuka megy be éjszaka, hanem apuka. Egy pár nap volt csak és utána aludt az egész család. Ha szabin ana párod, akkor ezt is kipróbálhatjátok!

2011. júl. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül. Kislányunk 18 hónapos, 15 hós kora körül küzdöttünk ugyanazzal,amivel te. Egyszer csak elmultak ezek az éjszakai parádék, és tök jól aludt. Most megint kinlódunk, szinte óránként felsír, ha magam mellé teszem kicsit jobban alszik, de így is meg-megébred. Én is próbáltam a sírni hagyni módszert, nem bírtam... Amúgy nálunk nem hiszem,hogy a közelségemet kérné, mert saját kis heverője van, kb. 1 m-re az én ágyamtól,és eddig nem volt gond. Mondjuk most nappal is hisztis, lehet,hogy összefügg a két dolog...nem tudom, de már én is szeretnék egy jót aludni...
2011. júl. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!