Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit eszik/evett a babatok a...

Mit eszik/evett a babatok a 6. honapban?

Figyelt kérdés
Azoknak a valasza erdekelne akik 6 honaposan kezdtek a hozzataplalast. Miket adtatok neki?
2011. júl. 22. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Alma, sütőtök, krumpli-alma (nemigen szerették a krumplit), répa, kicsit később, a 6.hónap vége felé banán (ezt viszont nem kicsit szerették).

Ezek különböző kombinációja. Az almát párolva sütőtökkel a nagylányom kedvence volt.

2011. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Es nyar kozepen honnan lehet sutotokot szerezni?
2011. júl. 22. 13:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Szeptember eleje volt, ezeket kapta: alma, banán, barack, szilva, szőlő leve


sütőtökből mindig üvegeset vettem

2011. júl. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem most olyan sok zöldségnek és gyümölcsnek van szezonja, hogy azokkal érdemes foglalkozni, a sütőtököt imádják a babák, de ráérsz adni akkor, amikor majd érik. Ha elfogadsz egy jó tanácsot, ha nem muszáj, ne vegyél bébiételt, mert borzalmas ízük van, ne azt szokja meg a babád, persze sokan veszik, mert egyszerű és kényelmes. Amit az előző válaszoló is leírt, mi is almával kezdtük, aztán jött a párolt burgonya, sárgarépa, cékla, adtam neki almát háztartási keksszel is (amiben nincs tojás), nagyon szerette, majd a 6. hónap vége felé már kapott zöldfűszert, mégpedig petrezselymet a krumplipüréjébe, nagyon cuppogott hozzá. A 7. hónapban folytattam csirkemellel, banánnal, tök+kaporral, körtével, zabpehellyel. A főzelékekhez, főleg a sárgarépa volt, mindig adtam egy mokkáskanál oliva olajat, hiszen zsírban oldódó vitamint tartalmaz.
2011. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, nekem őszre esett a sütőtök szezon, illtve volt a fagyasztóban összekockázva.

De adhatod később is, nem veszít vele...

Amit kaphat még most, az a gesztenye. De ezt is csak fagyasztva kapsz. Nem a gesztenyemassza, mert abban van más is, hanem pucolt, főtt gesztenye. Nagyobb bevásárlóhelyeken hátha találsz..

2011. júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
almával és őszibarackkal kezdtem,meg üveges sütőtökkel,utána a zöldségeket,1-1 szem krumplival sűrítve:sárgarépa,brokkoli,cékla,meggy,tök,cukkini.Most 8 hónapos már kibővült a repertoár, húsival,natúr-joghurtal,túróval,zöld-fűszerekkel,de még csak az ebédet,és időnként a tízórait/uzsonnát váltottam ki nála,igény szerint szopizik.
2011. júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi a tippeket!holnap kezdjuk az almaval...
2011. júl. 22. 17:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!