Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit hízott, nőtt a babátok...

Mennyit hízott, nőtt a babátok az első hónapban?

Figyelt kérdés
Ma voltunk 1hónapos kontrolon. Kisfiam 3950grammal, 53cm-re és 36,5cm fejkörfogattal született. Holnap lesz 1hónapos,mai mérés szerint 5200gramm, 59cm, 38cm buksi! Csak lestem a számok hallatán! Szerintetek? Egyáltalán nem dagi. Tápszeres, napi 7x eszik 130milit. Vélemény?
2011. jan. 31. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindkét babám 5 hetesen lett 5 kiló, 1. 3450-nel született, 2. 3830-cal. Ők csak anyatejesek.

Örülj neki, hogy jól nő a babád.

2011. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1.fiam 1.hónapban 750grammot hízott, a második hónapban 900grammot, 3.ban 700-at

2.fiam elős hónapban 950grammot, másodikban 1100grammot hízott, harmadikban 1100grammot.

a harmadik hónap után leálltak a súlygyarapodással,akkor volt mindkettő 6-6kg. Utána az első már csak három havonta hízott egy kg-ot, egy évesen volt 9kg.

A kicsi most 8hónapos és 7.7kg. :-)

2011. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kis lányom 3000g 51cm-rel született és 4450g 57cm volt 1 hónaposan.


Mi 2 hónaposan voltunk akkorák, mint most ti.

Szerintem nem dagi, úgyis annyit eszik amennyi jól esik neki, ha 7x130 akkor annyi, inkább mint hogy éhezzen, majd ha járkál, mászik ledolgozza, meg lesznek olyan időszakok mikor azért aggódsz mert nem lesz étvágya, pl fogzás vagy hasonlók.

2011. jan. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam most 2,5 hónapos! 3600gramm és 54 cm-rel született!

1 hósan 5600g

2 hósan 7300g

Ma 2,5 hós kerek 8000g és 62 cm. Csak anyatejes!

2011. jan. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom kb. egy kilót hízott az első hónapban.Ne lepődj meg, ilyenkor hízzák a legtöbbet.Már megduplázta a súlyát, és mondta a védőnő, hogy ilyenkor visszavesznek a hízásból. ( 4 hónapos) És most 3 hét alatt hízott 160 g-ot.Én meg most emiatt aggódok, lehet hogy kevés a tejem, és hozzá kell táplálni.Egyrészt genetika kérdése, hogy milyen ütemben híznak ( leginkább ), és az anyatejes babák sosem fognak olyan ütemben hízni, mint a tápszeresek.A tápszer jócskán táplál, és nincs hashajtó hatása mint az anyatejnek. Szerintem örülj neki, hogy szépen gyarapodik.
2011. febr. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaj, köszi, megnyugodtam, hogy olvasom a ti babáitok is híztak szépen. Tegnap a dokinál mellettünk vetkőztette az anyuka az babáját, aki sokkal kissebb volt a mi fiunknál. Mikor meghallottuk a férjemmel, hogy az a baba 5hónapos, majd hasra estünk. És aztán mérlegre került a mi Leventénk. Tudom, hogy nem szabad így összehasonlítgatni a babákat, hisz mindegyik más, de annyira megdöbbentem. Tegnap olvastam olyat, hogy 1.hónapban 1500grammig teljesen normális a hízás...ebbe pedig bőven beleférünk:)! Köszi a válaszokat! Írjatok még, kiváncsi vagyok a ti babátokra, véleményetekre!
2011. febr. 1. 09:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 3650g 54cm-rel született és 4550g 56cm volt 1 hónaposan.
2011. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a második válaszoló vagyok- azt elfelejtettem, hogy mindkét fiam tápszeres volt- és ők egyáltalán nem voltak hízékonyak. Az egyik anyuka pont azt írta, hogy a tápis babák a dagik - nem ezekkel a szavakkal, de ez volt a lényeg- hát nálunk ez nem így volt. Én sajna egyiket sem tudtam szoptatni, de nagyon vékonyak voltak végig, most is azok, mint írtam a kisebbik fiam 8hónapos és 7.7kg.

Én pont úgy tudom, hogy az anyatejes babák szoktak több babahájat növeszteni. Bár ez végülis mindegy- attól hogy egy kisbaba 8kg 3hónaposan, attól még nagyon vékony felnőtt válhat belőle.

:-)

De tény, hogy a tápis babákra nem lehet ráhúzni hogy ők egyértelműen hurkásabbak,kövérkébbek, mint az anyatejesek.

De biztos van olyan is, hogy az egyik baba anyatejes és vékony, a másik tápis és dagi és viszont is.

2011. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!