Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valahogy rá tudnám "venni"...

Valahogy rá tudnám "venni" hogy előtte szóljon?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 hete miután bekakál sír, hogy tegyem tisztába, egyből mikor végez, valahogy nem tudnám rátanítani, hogy előtte "szóljon"? Vagy ne erőltessem még a szobatisztaságot? Időnk még van, mert 13 hónapos, de gondoltam ez lehet valami jel, hogy már érett talán rá!
2011. júl. 22. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha veled van, akkor figyeld, hogyan viselkedik kaki közben, szólás előtt, szóval ha megáll, vagy látod, hogy most kakál, akkor tudod, hogy mit csinál előtte is majd, vagy kérdezd meg, hogy kaksizik-e, valahogy csak tud jelezni, hogy mi van, aztán elő a bilit, tedd ki valahová, lássa minél többször, előbb-utóbb érdekelni fogja, hogy mi az, minek, és akkor eröltetés nélkül magától fog rászokni. (Bocs, de nem tudom, hogy a gyerekek mikor kezdenek beszélni, 15 vagyok, és régen voltmár a rokonságban baba, szóval ezzel nem nagyon vagyok tisztában, de ha már beszél, vagy jelez ilyen dolgokat, akkor szerintem lassan kezdheted rászokatni, hiszen ezekszerint neki sem tetszik, hogy kakis...)
2011. júl. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kicsi még. Ez az első lépés a szobatisztaság felé vezető úton, hogy zavarni kezdi a "termés". A következő lépés, hogy "szól" amikor kakil/pisil, és az utolsók között pedig már vissza is tudja tartani, amíg elér a biliig/wc-ig.

Úgyhogy szerintem ráér még.

2011. júl. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 1 éves kora óta szól amikor kaki vagy pisi van, most 2 éves és még nem sikerült rávennem a bilizésre. De nem is erőltetem.
2011. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem tudod "rátanítani" mivel ő még nem érzi előtte és tartani se tudja.

sőt, még a szobatisztaság előtt lesz egy "megtartani" korszak amikor azért fog sírni ha kiszeded a kakiból.


nem akkor érett mikor zavarja a kakis feneke hanem mikor vissza tudja tartani, tud szólni időben, le tudja tolni a bugyiját, stb.

élettanilag ez 18-24 hónapos kor körül alakul ki

2011. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm, mindenre megtudtam a választ ami érdekelt...


Első baba és nem vagyok teljesen tisztában hogy is lesz/van ez a szobatisztaságos téma.

2011. júl. 22. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!