Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket adtok, főztök 8 hónapos...

Miket adtok, főztök 8 hónapos babáitoknak?

Figyelt kérdés
Nem linkeket kérek,hanem saját,tapasztalatok,receptek érdekelnének.
2011. júl. 22. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:

csirkemell+borsó+krumpli+s.répa összemixelve.

sajtostészta, sajtos sonkás tészta

2011. júl. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

simán összeturmixolt gyümit és/vagy zölsdéget evett, hússal

8 hónaposan vezettem be második szilárd étkezést, akkor lett délben valami főzelékféle, esteleg tésza pl zöldséggel, és délután gyümölcs

2011. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én még nem adtam neki tésztát.Azt milyen formában adjátok?2 nap múlva lesz 8 hónapos.darabosat még nem eszünk.köszönöm az eddigi válaszokat
2011. júl. 22. 12:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj darabosat is adni. Mondjuk a puha típusú gyümit (barack, dinnye) vágd apróra és úgy, mert sok olyat hallottam, hogy még 1 évesen sem hajlandó a darabosat, mert úgy megszokta a turmixoltat.

Ja, kifli csücskét, kenyér héjját is imádják rágcsálni, szopogatni, az is valamilyen szinten darabos. :)

Enyém tegnap volt 9 hónapos. Mindenféle főzelék (borsó, tök, krumpli, spenót, zöldbab, kelkáposzta): amit pirospaprikás, fokhagymás rántással kell, azt úgy, amit tejfölösen, azt meg úgy. És a főzelékekbe kap reszelt sajtot, főtt tojássárgáját, sült csirkemellet, májat, volt, hogy a pörköltből vettem ki neki nem zsíros husit.

Ezek már mind kellenek az ásványi anyagok, vitaminok miatt. Ne félj a rántástól, hisz a zsírban oldódó vitaminoknak is fel kell valahol szívódniuk. A lényeg a mérték és a változatosság.

Mellette szopik.

2011. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Tésztát még én sem adtam, de csak azért, mert nem került rá sor.

Ha adnék, jó puhára főzném (amúgy magamnak olaszosan szeretem, azaz nem olyan puhán) és lehet, hogy először összeturmixolnám (még csak 2 foga van), de ha jól csúszik, akkor nagyon-nagyon apróra vágnám, hogy szokja a darabkákat. :)

2011. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy szakaszokban jut eszembe :) de a tésztát azért nem eröltettem, mert abban nincs annyi tápanyag, mint egy zöldséges, húsos főzelékben, csak rövid távon laktat és hízlal. Én legalább is tészta után hamar éhes leszek.
2011. júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat:)Igazad van,engem se laktat a tészta,10perc múlva olyan,mintha nem is ettem volna.ma először akarok adni neki csirkemájat valami főzivel,lehet krumpli lesz az.:)Nekünk van alul kettő meg most bújik felül 2 fog,de én annyira félek a darabosoktól.:)de muszáj erőt vennem magamon és adogatni neki apránként.Ja,és mi is szopizunk még.
2011. júl. 27. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a csirkemájat jól szétfőzöd, akkor egy közepes lyukú szitán át tudod nyomni (én is így csinálom) és már az is darabosabb, mint a turmix. :) Csak így lassacskán.

Ti már akkor előnyben vagytok a fogakkal. :)

Kis mokkás kanállal adod, akkor tuti nem lesz baj. Még látni is fogod, ahogy az első fogaival próbálja rágicsálni.

És a sült csirkemell is, ha össze van turmixolva, akkor is darabosabb, mint a zöldség. Én is látom az enyémen, hogy érzi, amikor ilyesmi van a kajcsiban.

Jó étvágyat! :)

2011. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen a jó tanácsokat.Nektek is jó étvágyat az ebédhez!:)
2011. júl. 27. 12:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!