Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan zajlik a külföldön...

Hogyan zajlik a külföldön született kisbaba útlevél igénylése?

Figyelt kérdés
Az anya magyar állampolgár, az apa nem. A gyerek Angliában fog születni. Van valakinek friss tapasztalata?
2011. júl. 21. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia


Gondolom angol utlevele lesz....

A korhazban kaptam egy papirt, hogy hova kell menni es hozza egy telefonszamot, hogy hol kell idopontot kerni az anyakonyvezeshez.

Ott tudod majd az utlevelet is intezni gondolom.

A lanyom Magyar allampolgar, igy csak azt tudom, hogyan mukodik.

2011. júl. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Magyar államplogár lesz a baba, ezért magyar útlevél kell neki.
2011. júl. 21. 19:19
 3/12 anonim ***** válasza:

Meg kell csinaltatni eloszor is az angolt.

Kerni kell idopontot vagy a Londoni Nagykovetsegre, vagy Liverpoolbva a tiszteletbeli konzuhoz.Vinni kell az angol anyakonyvi kivontatot a szulok utlevelet + 2 fenykepet a babarol.

A nagykovetseg oldalarol le kell tolteni a nyomtatvanyokat, meg kell csinaltatni egy hivatalos forditast az angolo anyakonyvi kivonatrol es mindent fel kell adni egy magadott cimre egy elore megcimzett valaszboritekkal.

Mi 2.5 -3 hopnapot vartunk.

HA nem vagytok hazasok akkor kell apasagi nyilatkozat is.


[link]

2011. júl. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy ti hogyan csináltatok angol útlevelet, amikor nem angol állampolgár?
2011. júl. 21. 19:28
 5/12 anonim ***** válasza:
nem az utlevele angol, hanem a szuletesi anyakonyvi kivonata, mivel itt szuletett.
2011. júl. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja, az persze, csak te útlevelet írtál az első hozzászólásban.
2011. júl. 21. 19:35
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nem a nagykövetségen keresztül akarom intézni, mert nincs jó tapasztalatom velük. Rajtuk keresztül intéztük a házasságunk anyakönyvezését is és már fenygetni kell őket, hogy küldjék vissza az iratainkat. Ráadásul a 3 hónap helyett él évbe telt megcsinálni. Úgyhogy mindenképpen otthon akarom elintézni mind az anyakönyvezést, mind az útlevél megcsináltatását.
2011. júl. 21. 19:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, ha kicsit ossze visszz irtam, de a lanyom itt bohockodik elottem :D


tehat megcsinaltatod az angol anyakonyvi kivonatot es azzal mesz a nagykovetsegre + szulok utlevelei +fenykepek

utanna kitoltitek a pairokat befizetitek a penzt elkulditek az egeszet + a megcimzett felbelyegzett valaszboritekot es varjatok, hogy megerkezzen :)

2011. júl. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
valahogy csak haza kell vinni a babat, azt pedig iratok nelkul nem fog menni.Legalabb egy ideiglenest kell csinaltatni....nem tudod oket kihagyni!!!
2011. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ideiglenest kérni fogok, de nem rajtuk keresztül akarom intézni az egész ügyet. Adják oda az egyszeri beutazásra való okmányt, aztán kész. Inkább az érdekelne, ha az apa harmadik országbeli és nem lesz ott (csak karácsonyra jönne el), amikor csináltatom az útlevelet, akkor tőle mit kérhetnek? Az a baj, hogy felhívnám őket, de mire végzek a munkában, addigra otthon 5 óra, úgyhogy senki nem dolgozik már az okmányirodában.
2011. júl. 21. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!