Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy mégis a foga jön?

Lehet, hogy mégis a foga jön?

Figyelt kérdés

Amúgy nyugodt kislányom pár napja borzasztóan nyűgös. Betudtam a frontnak. A nyála már régóta folyik, az nem tünet. De 2 napja egyfolytában rágja a kezét, tegnap a pólóját gyűrte a szájába, és szopogatta, dörzsölte vele az ínyét. Ma reggel óta pedig a nyelvével piszkálja az ínyét. De nem piros, nem duzzadt, kicsit ki van ugyan fehéredve, de az már egy ideje.

Jöhet így is a foga, hogy nem duzzadt és piros az ínye? Vagy csak ennyire mocorognak a fogcsírák?


2011. júl. 20. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Milyen sok a fogad kérdés mostanában, én is tegnap tettem fel hasonlót, és egy másik anyuka szintén azt hiszem ma. :)


Nálunk is rémesen nyűgös a pénteken 3 hós babus mostmár hétvége óta. Én még mindig nem tudom, hogy a foga-e. Az első fognál elvileg annyira nem duzzad az íny, nem olyan látványos. Ő is nyálzik, öklöt rág folyamatosan, a ruháját már jó ideje húzkodja a szájába. Viszont hétvége óta a nyelvét is öltögeti mellé és két napja napi 2-3-szor csak úgy a semmiből elkezd üvölteni, mint amikor oltást kapott. Ilyet még sose csinált front miatt. Már annyian annyi mindent mondtak, hogy mivel úgyis megyünk pénteken oltásra, akkor majd megkérdezem az orvost, hogy szerinte az lehet-e.

2011. júl. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elírtam, nem fogad, fogas. :)
2011. júl. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondtam a férjemnek, hogy neki nincs körme, simítsa már végig a gyerek ínyét. Elkezdte simogatni neki, a gyerek meg néma csendben, áhítattal élvezte! :) De nem lehet érezni rajta semmit...
2011. júl. 20. 15:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is próbáltam nálunk simizni az ínyét, volt amikor hasonlóan reagált, aztán volt amikor ugyanúgy nyűglődött tovább, de én sem éreztem tapintásra semmit sajna.
2011. júl. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jöhet a foga akkor is, ha nem piros, duzzadt az ínye. A kislányomnak már 7 foga van, és eddig egyszer sem volt bepirosodva az ínye. Az elején nagyon erősen folyt a nyála, és rágicsálta az öklét, pelusát, + amit ért. Ezek a fogzós tünetek hamar jelentkezhetnek, anélkül hogy a fogak látszódnának valamennyire. Az első két fogacska nálunk kb. 2 hét múlva jelentkezett a tünetek megjelenése után. Segít, ha van a kezük ügyében valami, amit rágcsálhatnak, vagy ahogy Apuka csinálta, időnként az ujjaddal v. esetleg egy puha rágókával finoman végigdörzsized az ínyét.
2011. júl. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Uhhhh... én is ebben a cipőben járok, csak már egy hete.

4 hónapos fiam is nyűglődik (néha rá sem ismerek), mindent a szájába gyűr és teljesen rá tud gerjedni tárgyakra. Ő az alsó ajkát szívja be a szájába (gondolom az alsó ínyére). Ínye nem piros, és én sem érzek semmit.

2011. júl. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!