Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha az őszibarack...

Mit tegyek, ha az őszibarack sem lágyítja a székletét?

Figyelt kérdés

Mehet neki a szilva? Még csak 4 hónapos múlt, de 2 hete a kakigondokra ajánlotta a doktornőnk a barack bevezetését. Ízlik is neki, de a széklete ugyanúgy kemény, nagyon kell erőlködnie, hogy legyen. Mondjuk legalább van szinte minden nap,ennyit segített, de az állaga továbbra sem olyan, mint kellene.

Ha adhatok neki szilvát, akkor inkább bébiételben, vagy mehet a fáról? Most olyat kaptunk, ami három hónappal ezelőtt volt permetezve, nyilván lehámoznám, így eheti? Úgy szeretnék segíteni szegénykémnek, de ha egy mód van rá, akkor nem gyógyszerrel (Laevolac szirup).


2011. júl. 19. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a kamillatea segített! Főzd meg, és pár kanállal adj neki nyugodtan! Én nem adnék neki abból a szilvából!
2011. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szilvát csak bébiételből adj! A széklete akkor is kemény marad a szilárd étel miatt,az én kisfiamat nem hajtotta meg a szilva.

Adhatsz neki kevés kamillát is!

2011. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A jó cukros kamilla tea nagyon hatásos ilyen problémára!

2011. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy az ánizsmag. Gyógyszertári. Forrázz le belőle két dl. vízzel egy mokkáskanálnyit, hagyd állni 5 percig és langyosan itasd vele. Kemény kakit azonnal megoldja. Az én gyerekem nem is ette meg a Laevolacot.
2011. júl. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szilvát ne! Esetleg az üvegest, de nekem azt sem ajánlotta még a védőnő 6 hósomnak, pedig a Hipp-es papír szerint 4 hónaptól adható. A kisfiamnak a kamillatea segített pici cukorral. Egy napon át iszogatta időnként (nem egetverő mennyiséget, összesen úgy 40-50 grammot), másnap akkora kaki volt, hogy az ágyneműt is mosnom kellett! Totál kitisztította, szóval jó pelust adj rá, amiből nem folyik ki...
2011. júl. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! A kamillateán már régen túl vagyunk, nekünk valamiért nem hozza meg a kakit. Vettem üveges szilvát, de csak keveset fogok adni neki, nehogy csikarjon a hasa. Inkább a fáról szedettet nem kapja meg, majd megeszem én :-)
2011. júl. 24. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!