Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy olvastam itt mindenkinek...

Úgy olvastam itt mindenkinek zsákszámra van babaruhája, de nekem csak 13 db van. Azt sem tudom mit vegyek, milyet vegyek?!

Figyelt kérdés

Az utolsó ultrahangon 32 hetesen 100 grammal és milliméterekkel volt nagyobb a babám az átlagnál. 36 hetes vagyok és át néztem a ruhácskákat amiket eddig vettem. 9 kombidressz, 2 tipegő és 2 hálózsák. Utóbbi kettőből vettem 56-ost és 62-est is.

De úgy érzem legalább tipegőt kellene vennem még, mert 2-vel nem fogom kihúzni. De nem tudom milyet vegyek. Ujjatlan 56-ost? De azt mondja a dokim nagy baba lesz. Akkor vegyek ujjatlan 62-est? Vagy vegyek valami vékony ujjasat? Segítsetek kérlek. Ti hogy csinálnátok?


2011. júl. 18. 07:02
1 2
 1/11 nittababy ***** válasza:
szerintem ne ujjatlant vegyél de ha rám hallgatsz én úgy csináltam hogy megvettem annyit ami két hétre még nem vihetem ki elég legyen és utána vásároltam be neki amikor már tudtam mi a jó és mi nem jó!!!
2011. júl. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a nagyobbat venném. Sity-suty kinövi a kisebbet. Az első pár hétbe csak alszik/eszik/sír/ürít (legalábbis nálunk ez volt. Az enyém téli baba volt, otthonra a 21-22 fokos szobába egy hosszú ujju bodyt és egy kantáros rugdalozót adtam rá.Most nyáron csak egy bodyt, meg ha kell akkor rövid gatyót. Nem tudom mi az a tipegő (gondolom kezes-lábas). Kis cipőcskét ne vegyél (fölösleges az első 4-5 hónapban). Zoknit vegyél!
2011. júl. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vegyél bátran még tipegőt és 62-sel kezd nyugodtan.Menj be a Tescoba Óriási leértékelés van nagyon megéri.én a ruhák 90%át ott vettem meg, mert szerintem ilyenkor nagyon jó minőségűek.Nekem őszi babám lesz és most a nagy melegben is találtam neki olyan dolgokat, hogy még én is csodálkoztam.30hkm
2011. júl. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nálunk a rugdalózót tipegőnek hívják.

Cipőt nem akartam venni, sőt semmi mást, csak tipegő-rugdalózót, de nem tudom, hogy még is milyet.

Akkor vegyek vékony hosszú ujjút és nagyobbat?

2011. júl. 18. 07:13
 5/11 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy legyen rövid ujjú body, hosszú ujjú body, vehetsz hosszú ujjú tipegőt, meg ujjatlant is nyugodtan. Elvégre hiába van nyár, olyan hülye az idő! 2 hete még széldzseki kellett a kislányomra, most meg az ujjatlan bodyban is izzad.

A Tescos ruhák tényleg jók, én szeretem őket. Sajnos előre nem tudhatod, hogy milyen gyorsan nő a babád. A lányom az 56-os méretet 7 hétig hordta. A 62-est 2 hétig!!!! (tehát tök felesleges volt), a 68-ast olyan 6 hétig, és 4 hónaposan már kellett a 74-es rá. Szóval mindenből pár darabot vegyél, aztán ha már kint lesz, akkor vehetsz még. :)

2011. júl. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amit még vennék:

vékony sapka

zoknik (a Tescoban van 5 db-os bébizokni, nagyon jó, mert nem gumis, nem vágja a lábát)

ha van leárazva body (kombidressz), abból vehetsz előre nagyobb méretet is, gyorsan belenő. Lehet rövid és hosszú ujjú is.

Rövid és hosszú ujjú rugdalózó, legalább 4-5 db-ot. Lehet 62-es is. Én az ujjatlanokat imádom, hosszú ujjú bodyval szuper.

Vékony kis takaró (szintén lehet a tescoban venni, 900 Ft körül van, imádom.)

1-2 db bébinadrág, ha nagyon meleg van, a bodyval kombinálhatod, ebből csak 62-est.

2011. júl. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon szerettem az ujjatlan rugdalózót, azt szerettem a legjobban, mert valahogy kényelmesebbnek tűnt, és hosszú ujjú bodyval tökéletes hűvösebb napokra, rövid ujjúval meg a melegre.

Nem kell sokat vásárolnod, tényleg, legfeljebb ha te még nem tudsz madj elmenni, megkéred a párodat vagy anyukádat, akinek az ízlésében is bízol. nekem 5 hetesek voltak a picik amikor lementem venni nekik egy-egy bodyt, mert nekem meg minden nagy volt. Ugye ikrek és 50-es mérettel kezdtük. :)

Sok sikert, és boldog babázást!

2011. júl. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én csak annyit fűznék hozzá, hogy olyan tipegőt vegyél ami a lába között kapcsos, sokkal könnyenn lesz pelenkázni, nem kell lehúzni rolla minden alkalommal.
2011. júl. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagy babám született,(57 cm) de az 56-kat tudta hordani az első hónap végéig. Ha azt akarod, hogy sokáig húzzátok a ruhákkal, akkor vegyél 62-ket, de az elején könnyen lehet, hogy fel kell tűrni az ujját.

Jó az ujjatlan, mert azt az időjárástól függően variálhatod hosszú, vagy rövidujjú bodyval. (ha kánikula van: csak body)

2011. júl. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ujjatlan rugit/tipegőt vegyél! Ezt a legegyszerűbb variálni. H.ujjú vagy rövid ujjú bodyval, + ha kell, még pulcsit is adhatsz rá.

De a Tescoban most nagyon jó áron vannak a h.ujjú tipegők is (vékonyak). Mindenképp nézz be!

2011. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!