Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Harapdálja a poharat. Csak az...

Harapdálja a poharat. Csak az én babám nem tud pohárból inni? Miért?

Figyelt kérdés
azt hallom mindenhol, hogy a csecsemők jól isznak pohárból, aminek kihajlik a széle, de az én 8 hónaposom nem :-((( harapdálja a pohár szélét (vagy szopizná?) és így a szájába alig jut valami, mellé meg annál több. mit tehetnék ez ellen? lassan két hónapja nem megy, csőrösből sem. Azért csak most jelent igazán problémát, mert első mensi miatti szopisztrájkban van éppen és nagyon gáz, pláne ebben a melegben, hogy nemhogy nem iszik, de nem is cicizik és persze sír :-( kérek szépen tippeket, hogy itassam meg! fecskendővel is próbáltam már, de az se volt az igazi, türelmetlen mindennel. és most már én is, mert kezdek kétségbeesni
2011. júl. 16. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ő már nem csecsemő. De egyébként így van, jól isznak pohárból.

nem kell kihajló szájúnak lenni, de legegyszerűbb egy kis kávéspohár és töltsd teljesen tele, ne kelljen burítani, hanem leszürcsölje a tetejéről és ahogy ügyesedik úgy tudod dönteni illetve fokozatosan.

Próbáld itatni kanállal, pár kanál és elég ezt ismétled óránként és annak a folyadékmennyiségnek elegendőnek kell lennie.

2011. júl. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyém sem volt pohárból való ivásban a legügyesebb. Már bőven elmúlt 1 éves, mikor biztonsággal ivott belőle. Ő is harapdálta, nem tudta inni belőle a folyadékot, majdnem enni akarta inkább. :)

Emlékszem, még 18 hónaposan volt egy-két baleset, de azóta semmi gond, szépen megtanulta.

2011. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is így kezdte. Aztán lefetyelte az innivalót. Most már tudna szépen inni, csak rájött, hogy milyen vicces, ha szürcsöli vagy fújja a folyadékot. :D

Gyakoroljátok, és menni fog!!!

Mi is kis kávés pohárral kezdtük, de áttértünk a műanyagra - épp a harapdálás miatt!

2011. júl. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
enyém 13hós és még mindig nem tud, szoktuk próbálni fürcsi közben, de mindig bele akar fulladni, abba a 3 korty vízbe is :) :S
2011. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szóval akkor így jártunk :-D próbálkozom tovább :-))) legalább nem egyedi eset. kanálból itatom amúgy, de mivel enni sem akar, így ez sem egyszerű. ma már egyébként jobb volt a helyzet, mint az elmúlt két napban


u.i.: Nem csecsemő?! :-O :-) nem újszülöttet írtam, mert valóban nem az. :-) lehet, oldalazva lépeget a bútorok mentén, de azért még nagyon is babaforma :-)

2011. júl. 16. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!