Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Espumisantól elmaradhat a 4...

Espumisantól elmaradhat a 4 hetes kislányom széklete?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt óta használjuk, összvissz 4szer kapott eddig, sok javulást nem tapasztalunk, viszont tegnap este óta nincs széklete a picinek - tudom, ez még nem baj, csak eddig szinte minden pelusban volt széklet, gyanús, hogy most semmi... és iszonyat hasfájás kínozza, tekereg , pukizik, de nem jön széklet.
2011. júl. 16. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
espumisan egy 4 hetes babának? orvos tud róla,hogy adtok neki?
2011. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Espumisan egy 4 hetes babának? Kizártnak tartom, hogy orvos ilyet előír a gyereknek.

Szerintem sürgősen vidd orvoshoz.

2011. júl. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze tud róla, nagyon hasfájos a kicsi lány, Infacol, Papaverines oldat nem segített, védőnő és gyerekorvos javasolta, hogy próbáljuk ki - egyébként a tájékoztatón is rajt van, hogy adható csecsemőnek , hidd el én sem örülök, hogy ilyen pici babámnak ilyeneket kell adni, de eljön az a pont mikor nem bírod nézni ahogy szenved, és bármit megtennél, hogy segíts rajt :(
2011. júl. 16. 12:12
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja, és természetesen cseppekről van szó!
2011. júl. 16. 12:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Én anno kamilla teát meg ánizs teát itattam vele.. és megtette az is a hatását.
2011. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Espumisan emulzió kifejezetten csecsemőkori kólika ellen van. (Bocs az off-ért.)


Kérdésedre pedig: mivel nem szívódik fel a szervezetükben, ilyen jellegű tünet nagyon valószínűtlen. Anyatejes? Tápis? Eszik elegendő mennyiséget? Megfelelő minőségben? Szépen gyarapodik? Bukós baba? Egyelőre ennyi jutott eszembe...

2011. júl. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

espumisannal semmi gond, babáknak ajánlott....

én mondjuk az infacolt ajánlom.


teljesen normális, hogy tegnap este óta nem kakilt, inkább az a "nem normális" ha még mindig minden evés után kakilna. napi 1-2 de akár a 2 naponta 1 jó! ahogy nő úgy áll helyre 3-4 hetesen!

2011. júl. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne csesszetek le érte,nem én találom ki, pár napja tv-ben hallottam,hogy a baba túlmozgatása is okozhat bélgörcsöt. Tehát meg lehet próbálni kevesebbet ringatni,rázogatni. Az én fiam pl. nem volt hasfájós,de jártam vele baba jógára és masszíroztam a pocakját sokszor.
2011. júl. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

anyatejes baba , most már maximum este kell neki pótlás ( nehezn idúlt be a tejem, ezért kellett neki lekezdeni korábban) , de van, hogy már este sem fogadja el. Szépen gyarapodik, ezzel nincs baj szerencsére, bukni is csak ritkán, és szerencsére minimálisat bukik.

Tudom, hogy normális a széklet gyakoriságának csökkenése, csak ilyen drasztikusan? hogy tegnap még szinte minden pelusban volt, este óta meg semmi... remélem tényleg csak erről van szó, olyan nehéz megtalálni a legjobbat neki...

2011. júl. 16. 12:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Próbálj meg adni neki egy kis baba vizet. Higítja a székletet és segít a görcsoldásban is. Légyszi, ne pontozzatok le, kipróbált dolgokat írok, és nálunk több babánál is bejött.

Nagyon hasfájós volt a kislányom és sokszor már együtt sírtam vele. Az Espumisan csppektől kifejezetten rosszabbul volt és a köménymag tea sem hozta meg az enyhülést. Az alvó párdus póz sokat segített, a meleg textilpelus a hasára, az is jó volt. Kicsit hosszabb ideig tart, de hatásos. Az Infacol volt még jó és a szélcsövezés. Nem szokott rá.

Kb 2 hetes koráig volt kaki naponta többször is, aztán egyik napról a másikra semmi, és 7!!! napig egyáltalán nem kakilt. Már nagyon oda voltunk mindketten. A baba a fájdalomtól, én attól, hogy neki milyen rossz. Na akkor jött a víz itatás. Már a kórházban is adtam neki babavizet, mert nem volt tejem és utána ahogy megjött a tej, nem kapott több vizet. Na mikor már nem volt kakija egy hete, adtam neki vizet. Megivott majdnem 50ml-t, és kb egy óra múlva olyat kakilt szegény, hogy teljesen belesápadt, ijedtemben még a dokinénijét is felhívtam, aki azt mondta, hogy ennyire megviselte a több napnyi kaki kinyomása. Azóta sajnos már tápszeres lett, de vizet napi szinten kap és el is fogy neki 120ml körül/nap. Persze tornáztattam is és masszíoztam a pocakját. 2 hónapos korára nőte ki a hasfájást.

2011. júl. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!