Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirenddel kapcsolatban? Ki...

Napirenddel kapcsolatban? Ki az, aki kelti 3 óránként? Hogyan?

Figyelt kérdés

Ha pl. ma 5:30-tól 6:30-ige evett a kisbabám,

majd 07:15-től alszik...még mindig,

akkor ébresszem fel?

Egyáltalán honnan kell számolni a 3 órát??

(az alvás kezdetétől, vagy a legutóbbi étkezés végétől??)


2011. júl. 13. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:

A védőnőm szerint a 3 órát az evés kezdetétől kell számolni.

Szerintem ne ébreszd fel, hacsak nem koraszülött, alacsony súlyú baba, akinek muszáj betartani a 3 óránkénti étkezést. Aludjon csak nyugodtan.

2011. júl. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a baba?

Én nem keltettem fel napközben sose! 3-4 óránként adtam neki enni, ha éhes úgy is felébred!

Az evést elvileg, étkezés elejétől következő étkezés elejéig kell számolni! Így akkor ti már lassan 5 és fél óránál tartotok! De az se jó, hogy 1 órahosszáig egyen!

2011. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére időre született, egészséges baba.

Csak az a gond, hogy ennyi sok idő telik el az étkezések között, így amikor ébren van, mindvégig csak eszik. (már írtam ki kérdést ezzel kapcsolatban- másfél-két óráig is eltart egy evés)

Nem tudom, hogy változtassak ezen, mert így nem tudunk majd sehová elindulni.


Most gondoltam, kipróbálom azt, hogy felkeltem 3 óránként.

2011. júl. 13. 11:10
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves második!


Gondolom már annyira éhes, mikor felébred, hogy nem győzi bepótolni a kimaradt evést, csak í picike gyomra nem bírja egyszerre, ezért eszik egy-két órán keresztül, pihenőkkel megszakítva.


Azt nem tudom megtenni, hogy félóra alatt egyen és többet nem adok neki :( Úgyhogy ha próbálnék vmi rendszert kialakítani, hátha rövidülne az evésidő is.

....

2011. júl. 13. 11:13
 5/9 A kérdező kommentje:
Ma két hetes.
2011. júl. 13. 11:13
 6/9 anonim ***** válasza:
szia, az en babam 10hetes, de az elejen ugyanugy evett, mint most a Tied...masfel orakat is kepes volt szopni (persze kozben szunyokalt is, de a cicit nem engedte el :)), aztan en fokozatosan leroviditettem neki ezt az idot...hagytam max.1orat, aztan mar "csak" 45percet, vegul fel orat...ezt a fel orat tartjuk most is. neha magatol abbahagyja elobb, de fel ora utan szepen gyengeden befejezzuk...es elegedett, jollakott, szepen fejlodo baba..
2011. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ja, es szinten aludt hosszukat, de egyetlenegyszer probaltam felkelteni, aztan a gyerekorvos azt mondta h felesleges...azota nem is keltettem es nekem is volt h 4,5-5orat aludt....

az ejszakat meg az elejetol vegigalussza, mostanra odaig fejlesztette, h este 9-fel10tol reggel 7-fel8ig alszik.

kitartas...

utolso voltam :)

2011. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nálunk cici után tápszer jön, és azzal is ezt csinálja. Cici félóra mostmár nekünk is, aztán a többi a tápi.
2011. júl. 13. 11:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első néhány hónapban én bizony megpróbáltam valamiféle rutin felé terelgetni a babám. Bár ő ált elég hamar betermelte a tejcit. Azt próbáltam , hogy evés után ébren tartottam, azaz beszéltem hozzá, szórakoztattam, evés után pelenkáztam. Ha mindezek ellenére alhatnékja volt, persze hagytam. Játék után pedig letettem aludni (kezdetektől az ágyában aludt, szerette mindig is. Ha naközben egyhuzamban 3 órát aludt, akkor elkezdtem szöszmötölni körülötte, amitől felébredt. Egyébként pedig nagyjából magától ment a három órás ritmus (nem percre pontosan, csak kábé: evés, játék, alvás.

aki javasolja az ébresztést, az azért teszi, mert:

-egyrészt elég tejhez jusson (bár a véleményem az, hogy megeszik amire szükségük van ébresztés nélkül is, éjjel pl soha eszembe nem jutott háromóránként ébreszteni, hogy egyen, felkelt ő így is, eleinte 3*, majd 2*, majd 1*, majd elhagyta)

-másrészt, aki nappal sokat alszik, esélyes hogy előbb utóbb éjjel lesz fenn (a kéthetesek még szinte csak esznek és alszanak, de hamar elmúlik ez az idilli kor)

2011. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!