Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell megvenni az első...

Mikor kell megvenni az első cipőt, ha már önállóan megy, vagy már akkor is érdemes rá cipőt adni, ha csak a bútorok mellett lépeget?

Figyelt kérdés
8 hónapos babám egy hónapja tanult meg felállni,de már a bútorokba kapaszkodva lépeget. Bentre is kell neki cipő,vagy majd csak később ha tényleg jár??? És milyen cipőt érdemes venni??
2011. júl. 12. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem érdemes még, főleg ebben a melegben, legyen csak mezítláb.

Ha önállóan jár, adj rá cipőt, vagy szandált. Bokánál jól tartsa a lábát. Szerintem érdemes zárt orrút, úgy nem horzsolja le a lábujjait, amíg még bizonytalanul jár, eleshet.

2011. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi utcára vettük neki az elsőt. Amikor már egyedül is tudott menni az utcán is. Igaz a kisfiam télen tanult meg járni, így amint száraz lett az idő tavasszal, csak akkor vettünk neki cipőt.
2011. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk SuperFit cipőink vannak és nagyon szeretem őket szépen tartja a bokát, aránylag megfizethető áron vannak.


Ennél a márkánál tudom hogy van olyan szanda is ami nagyon jó első lépés szandinak. (de biztos van más márkának is)

A nyarat tuti kihúznátok vele, mikorra ténylegesen el kezd járni meg úgyis újat kell majd venni, mert nől a lába és hideg is lesz.

2011. júl. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is ugyanígy haladt, 10 hónapos volt, mikor elindult, 1 évesen már csak sétált, teljesen elhagyta a mászást.Mi nem is vettünk neki cipőt, csak akkor, amikor már elindult rendesen, és nem 5 métert tett meg hanem bejárta az egész házat.Nem érdemes hamarabb, azt mondják, hogy az a legegészségesebb, ha minél többet mezítláb van, így sok inger éri a pici talpát.

2011. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyógytornászunk azt mondta, hogy akkor mikor többet áll/megy mint amennyit ül, mászik.


A mászásnál ellenkezöleg hajlik a láb és nagyon fontos hogy sokáig meg maradjon a láb érzékenysége. (ismerek olyan ovonöt aki kimondottan fejleszti a gyerekek lábfejét)


Szerintem még korai. Ha majd már elkezd rendesen menni, és utcán betonon is megy akkor vegyél neki elöször. Akkor már magától fel tud állni (nem csak bútorba kapaszkodva).De akkor is csak amikor olyan helyen vagytok ahol sérülhet a lába.


Nekem még a kislányom nem lépked, de feláll már mindenhol pl füben is, és nem zavarja hogy megböki valami a lábát.

2011. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!