Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdtük el a hozzátáplálá...

Most kezdtük el a hozzátáplálást, mennyit adhatok neki?

Figyelt kérdés
Szombaton és vasárnap kapott őszilevet, azért ezzel kezdtük, mert makacs a gyomra. Tegnap azaz hétfőn egy fél barackot benyomott pépesítve, de még evett volna, csak nem mertem adni. Ma már adhatok neki egy egész gyümölcsöt is, ha elfogadja? Lehet úgy hozzátáplálni, hogy először cici és utána gyümölcs, nem szeretném, hogy apadjon a tejem?
2011. júl. 12. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

ha a szoptatást akarod még folytatni, akkor így is javasolt.

én 10 hóig előbb szoptattam, aztán kínáltam gyümölccsel, főzelékkel. utána cseréletem a sorrenden.

én lányom is is nagy kajagép. 3 naptól már nagyobb mennyiséget adtam. pl. 1 őszi, vagy 1 alma.

2011. júl. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igen, ma már lehet egy egész!

úgy kell elméletileg, hogy egyik nap 2 kanál, második nap 4 kanál, 3. nap fél adag, 4. nap egy adag :)


hát, ez a szoptatás olyan, hogy attól függ mit szeretnél. ha szoptatni szeretnéd csak nem elég a tejed tehát szó szerint pótolsz akkor szoptasd meg és aztán amennyit még kér, bekanalazol neki.

ha ki szeretnél váltani egy étkezést akkor előbb kanalazz, annyit amennyit kér, aztán szoptasd meg ha még éhes.


én a 2.at tartom jobb ötletnek, hisz az a cél, hogy csak reggel-este szopizzon, nem az, hogy 1 éves korában még "csak" anyatejes legyen. nem fog elapadni a tejed ha fokozatosan váltasz ki egy étkezést, így átáll a tejtermelésed. de fejhetsz is, akkor még túl is fogsz termelni és sok olyan főzelék van amibe nagyon jó az anyatej!

2011. júl. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy döntöttem, hogy mivel én inkább hozzátáplálni szeretnék, mint étkezést kiváltani, ezért előbb szopi és utána gyümölcs. Szopizott majd bevágott egy egész barackot és még tudott volna enni, no comment :D Pedig azt hittem láthatom végre, milyen az amikor kifejezi, hogy elég volt, nem kér többet :) Ha ennyire étkes esetleg adhatok neki délelőtt és délután is?
2011. júl. 12. 16:24
 4/5 anonim ***** válasza:

olyan szerencsés vagy te is! nekem mindenki ezt mondja, hogy örülhetek, hogy ilyen szívesen eszik!


én is hasonlóan gondolkodtam, mint te. szerintem jó döntés, hogy szopi után eteted (főleg, hogy így is szépen eszik.)


majd látod, mikor érdemes napi 2x etetni.

én így csináltam, nekünk ez vált be:

napi 6-7 szopi, ezek mellé jött

6-7 hósan délben gyümölcs, később főtt zöldség

8-9 hósan tízóraira gyümölcs/zabkása, uzsonnára zödség/főzelék

10 hósan tízórai szopi, gyümölcs, ebéd csak főzelék (szopi kiváltva), uzsonna szopi+ valami egyéb (főzelék, kenyér, gabonapép, Sinlac...)

11 hósan tízórai és uzsonna szopi kiváltva (gyümölccsel, főzelékke, kenyérfélével) és ebéd után újra szopi (hogy ne teljen el túl sok idő 2 szopi közt, tehát reggel, délben, este szopi. a délinél főzelék is.)

12 hósan csak reggel, este szopi, többi püré, kenyér...


most itt tartunk.

itt lehet jó ötleteket olvasgatni, ha érdekel:

[link]

2011. júl. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ja, még annyi, hogy én is kíváncsi voltam, milyen amikor már nem kér többet. még nem volt ilyen... pedig volt, hogy sok főzelék volt előtte (2 napra szántam, benyomta egyzserre). meg volt, hogy apu vigyázott rá, etetés után adtam át, mondtam, hogy 1 óra múlva aludnia kell. erre apu elfelejtette, és megetette újra. nem reklamált :-)
2011. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!