Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos kislányunk nem rág...

13 hónapos kislányunk nem rág meg semmit, tanácsok?

Figyelt kérdés

2 foga van még csak, mindent elutasít amit rágni kell. Kenyérdarabka, sajt, kalács, zabpehely, buláta, kipróbáltunk sok mindent, de semmit nem eszik meg, amit rágni kellene. Gyümölcsöket is csak pürésítve. Néha eljátszik egy-egy darab péksütivel, nézegeti, de nem eszi meg. 13 hónapos most, kezdek már aggódni, hogy mit rontottam el, mit kellene másképpen. Van valakinek tanácsa? Hallottam olyat, hogy ne adjak csak darabosat, ha éhes lesz, megeszi, de ez szerintem nem járható út, nem akarjuk, hogy kínlódjon. Védőnő szerint majd megtanul rágni, igen ám, de ha a főzelékben kis darabok vannak (krumpli, zöldség) azt sem eszi meg. Tehát mindent botmixerrel pürésítek még mindig.

Minden más téren megfelelő a fejlődése, lépeget, gagyog, érdeklődő.


2011. júl. 12. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ohh hát ne aggodj te semmit nem rontottál el :)

Persze szegénykém lehet azért nem rág mert fáj a kis inye lehet jön e többi fogacska nálunk ugyanez volt a helyzet. 6 honaposan jött ki 2 foga , most 16 hónapos és 12 foga van, de nekem se rágott még 2 fogacskával. Igazán most rág meg mindent amikor kijöttek a rágofogak. Majd megtanulja. Az meg nem baj h még nem tudja minden gyerek más neki kicsit később jöttek a fogacskák. :)

2011. júl. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtató volt olvasni :)
2011. júl. 12. 10:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!