Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyiből tartottad el a...

Mennyiből tartottad el a gyereket szülés után? Egy hónapban mennyi ment el rá?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mindenre.Babakocsira,babaágy,ruhák-cipők,játékok,krémek,étel-ital,pelenka stb.
2011. júl. 11. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
baba kocsi baba ágy nem havi tétel csak egyszeri beruházás.
2011. júl. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elég sokat költöttünk rá havonta. A pelenka, tápszer, popsitörlő, kozmetikumok kb. olyan 35ezerbe kerültek havi szinten. Emellett még 2-3 havonta nőtte ki a ruhatárat, azt mind cserélni kellett. Ez nálam azt jelentette, hogy 2-3 havonta még durván 30ezer Ft jött erre rá pluszban, illetve időnként vettünk neki valami játékot is. Átlagban tehát havonta 50ezer Ft-ot költöttünk rá és ő nem igazán volt beteg, tehát ebben a gyógyszerek költségei nincsenek benne (és azóta tudom, hogy nagyon drágák)


Kezdetben viszont a ruhatárat csak a bodyk és a rugdalózók töltötték ki. Mióta már nadrágot, cipőt, zoknit, pólót, pulcsit, sapkát, sálat, kesztyűt, kabátot, stb. kell venni, azóta lényegesen többe kerül. Körülbelül havi 20ezerből öltöztetem fel a gyerkőcöt, de én nem kaptam sem ruhát, sem semmi mást senkitől és ritkán veszek használt ruhát.

2011. júl. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elég sok.

Tápszer kb. 6-7 doboz, mióta ehet mást is, 1-2-vel kevesebb, de azóta veszek tejpépeket, friss gyümölcsöt...

Popsitörlő kb. 1 doboz, nálunk drága a patikás kikevert.

Fürdetőt Johnson's-t vagy Neogranormont használunk, ez átlag 1 db havi szinten. Samponból, testápolóból sokkal kevesebb fogy, nem havi tétel. Popsitörlő 1-2-3 csomag is elfogy.

Pelenka átlag 4-5000 Ft.

Nagyon gyorsan nő, már a 68-74-es ruhákat kezdtem el ráadni, folyamatosan veszem a következő méretet. Sokat Vaterázom, így azt ügyesen megúszom, havi 2000 Ft körül, postaköltséggel.

Ősszel-télen több ruha kell, cipők, pulcsik, meleg kabát, overall.

Többet kell mosni stb., ez is többletkiadás a család számára.

2011. júl. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pelenka 5 ezer, Neogranormon 500, ruhákat kaptunk, más nem kellett.Illetve szoptatós kaja-és italok: +10 e.
2011. júl. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

40 fölött költök rá.

Üveges ételt eszik,így az pluszköltség+tejpép,babatea.

A ruháit újonnan vesszük/vettük,így az első pár hónapban rengeteget költöttem csak ruhákra.

Meg hát általában héten kap valami apróságot,legyen az ruha vagy játék.

2011. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem lényegesen kevesebb, mint az előzőeknek, mert nem kellett tápszerre költenem. A többi (pipere, pelenka) nagyjából ugyan annyi. Viszont a ruháka olcsóbban is meg lehet úszni. Ha nem akarsz használtat venni, akkor tudom ajánlani a C&A-t mert szerintem az viszonylag olcsóbb. Persze amíg csak body meg rugi kell, addig még olcsóbb. A pelusból viszont eleinte több kell, mint akár már 4 hónaposan. Mi nem DM-es pelust használunk, hanem pampers-t, az kb. 6000,- Ft.

Ha hónapra kéne lebontanom mindenel (ruhától a pelusig), akkor max 50.000,- Ft. Elfelejtettem, hogy nekem táp helyett tejserkentő volt. :)

A kezdő csomag (szekrény, kiságy, ágynemű, pelenkázó, babakocsi, gyógyszerek), mert azt is kérdezted, max. 250, úgy, hogy mi nem vettünk drága babakocsit (az 65 volt) és drága bababútort.

2011. júl. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Babakocsit,babaágyat szülés előtt megvettük.

A születése után amit kell venni az havi szinten kb 20-30e Ft Ebben benne van a pelus,popsitörlő,ruhák,pár játék,tisztálkodási szerek,néha gyógyszer...stb

6 hónapos a fiam és még szopizik,több lesz ha a tápszert is meg kell venni.

2011. júl. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Húha,akkor számíthatok én is havi 40 ezerre minimum :)
2011. júl. 11. 21:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk havonta 2 csomag pelenka fogy(ott) gyerekenként, Baby Essentials a tescoban akcióban 2700-3000 Ft/csomag, kisruha a tescoból (pl.7 body akcióban 450 Ft), de ki kell fogni, mindig megnézem, főleg a szezonvégi leárazásokat, nem is gagyik. A nagyobb méretet is megveszem, nálunk a 3. gyerek hordja nyűvi ugyanazt és talán most kezd rajtuk látszani a használat. Gyógyszertári popsikenőcs és fürdető, néhány száz Ft, hónapokig elég. Tápszer a DM-ből 1299 Ft-ért/csomag, havonta kb. 2-3 kell. Nem mindig a drága a jó, ha szemfüles vagy, rengeteget spórolsz. Én nem költök 40-50 ezret a 2 gyerekre összesen, mégis szép ruhában járnak és mindenük megvan. A vatera is jó ötlet.
2011. júl. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!