Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kezdétetek el a...

Mikortól kezdétetek el a fogápolást/fogmosást babáitoknál?

Figyelt kérdés
2 foga van alul. Ilyenkor már illene?
2011. júl. 10. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, a fiamnak 7,5 hónaposan jött az első, azóta mossuk.

Én rögtön babafogkefével kezdtem, nem ujjra húzhatóval, de fogrémet csak 16 hós kora óta használunk, akkor kb. 10 foga volt.

2011. júl. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi szilikonos ujjrahúzhatóval kezdtünk, amint jöttek a fogacskák, és 1 éves kor után tértünk át Gabi fogkrém+fogkefe variációra.

Mindegy mivel kezded, lehet hogy egyből engedi rendes fogkefével, de ha az nem tetszik neki, akkor kipróbálhatod az ujjrahúzhatót is. Az a lényeg, hogy minél előbb, mert akkor nagyobb az esély, hogy beépül a rutinba és szívesen fogja csinálni! És amíg nem tudja megtanulni kiköpni, az sem baj, ha nem használsz fogkrémet...

2011. júl. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi már a legelső fognál sima babafogkefével, fogkrém nélkül. 15 hónaposan, 9 fognál kezdtünk fogkrémet használni. De legalább a kezdetektől szokta.
2011. júl. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi az első két fognál, 5 hónaposan (1 hét különbséggel bújtak ki) kezdtük el, de előtte is áttöröltem a száját, úgyhogy hozzá volt szokva.

Fogkefét vettem neki, fogkrém nélkül használtuk. 1 évesen elvittem fogorvoshoz, nálunk ajánlja a doki, de amúgy is vinni akartam, hogy ismerkedjen a dologgal, mert úgyis évente kell járni szűrésre, és a fogorvosnő mondta, hogy 18-20 hós korától lehet fogkrémet is használni.

2011. júl. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is két fognál kezdtük. Nagyon élvezte!:-)
2011. júl. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor kint volt 8 fogacska, akkor kezdtünk rendes fogkefével fogat mosni, előtte csak az ujjra húzhatósat használtuk, egész pici kora óta. Addig szerette, amíg nem nőtt ki foga, azóta csak kínszenvedés. Általában hatalmas hiszti van fogmosáskor. Pedig nem is precízkedek, inkább csak szoktatni szeretném.
2011. júl. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tegnap megvettük a fogkefét, és fürdés után megmostuk a fogát. Élvezte!
2011. júl. 12. 11:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!