Mit tehetnék a darazsak ellen?










Így kell darázscsapdát csinálni. Persze nem a medence mellé. De a darazsaknak (ahogy a méheknek is) nagyon jó a szaglásuk, megérzik az illatot igen messziről, belerepülnek, de kijönni nem tudnak belőle. Pl. a méhek több kilométert is repülnek a mézelő virágok miatt, ennyire jó az orruk. :))





mi most rendeltünk darázsirtást, garanciális.
lehet van fészek ott? akkor érdemes.
nálunk is hemzsegnek sajna, remélem ez segít.





Az ecet szagát utálják a darazsak, tehát ha olyan helyre tudod tenni a medencét, ahol körben tudsz ecetezni, akkor azzal távol tudod tartani őket. Én az erkélyen csinálom, beválik. Amit csak lehet, áttörölgetek ecetes szivaccsal/ronggyal, és hagyok is kint ecetet.
Esetleg valami baldachin-félét nem tudtok neki csinálni a medence fölé? Nem szúnyoghálóból, hanem régi függönyből, pl. napernyő vagy pavilon segítségével, ill. ha ott az előtető, arra ráerősítve.
Nem tudom, mert nem látom, csak 1 ötlet :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!