Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy baba tényleg mászásból...

Egy baba tényleg mászásból tanul meg ülni? És ha még nem mászik, akkor ülni sem fog?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert barátnőm lánya soha nem mászott, de már 7,5 hónaposan felült.Sógornőm lánya soha nem kúszott, nem mászott, csak ült.Az én 9 hónaposom forog, kúszik, feltérdel, a lábával már mászik.De nem ül!!Egyedül úgy, ha a kezére támaszkodik, és előrehajol.Vagy ha megkapaszkodhat valamiben, akkor képes egyenes háttal támasztás nélkül ülni.Háton fekve olyan, mintha felüléseket csinálna, és tartja is hasból.Az etetőszékben ül, de akkor is kapaszkodik a tálcába.Babakocsiban is ülés felé húzza magát.De miért nem ül rendesen?Annyira aggódom!Az egyik aggodalmam az ülés, a másik, hogy még nem állt négykézlábra.Ha a mellkasa alatt van az egyik kezem, akkor mászik.A karja gyengébb.Ő egy picit hypoton baba, járunk is tornára, de még minimum 3 hét, mire tud fogadni a gyógytornász.Mit csináljak??Ennyire nehéz az ülés?
2011. júl. 8. 07:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Olyan gyerek van, aki kihagyja a mászást, de olyan elég ritkán fordul elő, hogy egy gyerek ne tanuljon meg ülni. Szóval a gyógytornász biztos tud segíteni a problémátokon.
2011. júl. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, de július 25-én kell hívnom, akkor tud csak időpontot adni, ki tudja, mikorra.Telefonon nem ér rá velem beszélgetni, rengeteg a gyerek.A védőnő szerint egyszer csak beindul, és 2 hét alatt megcsinál mindent.Hát, jó lenne, mert így csak stresszelem magam rajta.
2011. júl. 8. 08:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia, hol van a gyógytornász akit hívtál? Budapest vagy vidék?

Ne aggódj, semmiről nincs lemaradva a babád. Ha elkezditek a tornát, látványos lesz a fejlődés, hipp hopp megtanul mindent, de ahogy leírtad, most is papírforma szerint feljődik.

Kislányom is nagyon későn kezdett el ülni, én is rágtam a kefét, hogy mi lesz, de mikor eljött az ideje, felült.

Mi is jártunk tornára, 8 és fél hónaposan kezdett mászni és csak onnan ült fel, de azt is négykézlábból hátratolta magát és beült a sarka közé. Nekem kicsit spasztikus volt, nem hypoton.

13 hónaposan már járt, most 16 hónapos, és kortársait lekőrözi a mozgásban. Már szalad, tanul páros lábbal szökdelni, fél lábon állni és hátrafelé is tud menni. Állítólag ezek riták ebben a korban:)

Nyugi, minden oké lesz, mindent fog tudni csinálni a babád!!

2011. júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
:))Köszi! Vidéken lakunk, és már háromszor voltunk a gyógytornásznál, 6 hónapos kora óta viszem,mert akkor kezdett lelassulni a mozgásfejlődése.Havi egyszer tud fogadni, sok a gyerek, és sajnos sok a súlyos beteg, elhiszem, hogy őket előbbre veszi.Akkor nagyon ügyes a babád!!Én már annak is örülnék, ha négykézlábra állna..A karját kinyomja hason nyújtva, a lábával meg feltérdelve közlekedik, de nem egyszerre.Külön-külön megy neki, már csak össze kéne kötni a kettőt.Nincsenek nagy igényeim, nem várom, hogy felálljon, de azért "kutyázhatna" és ülhetne már..
2011. júl. 8. 09:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi is 6 hónaposan kezdtük a tornát és nagyon hasonlítanak a gyerekeink.

Talán a lányom nem is kutyázott, majdhogynem úgy volt, hogy egyik nap még kúszott, másnap meg már mászott. Aztán sokáig térden járt, mint ahogy a Tiéd. Mindenki ezen kacagott, mert ez is ritka:)

Nekem azt mondta a gyógytornász, hogy max 10 hónapos koráig kell megtanulnia mászni.

Ti még nagyon messze vagytok tőle.

Ja, és lányom is nagyon sokáig csak úgy ült, hogy egyik kézzel kapaszkodnia kellett, mert felborult. Én is azt hittem, hogy már soha nem tanul meg normálisan ülni. Örökké ezzel nyaggattam a gyógytotnászt:)

Aztán most, bárhol, bármilyen pózban leül, feláll, fetreng, fejen áll, igazi örökmozgó:)

2011. júl. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
:))Köszi!De jó ilyeneket hallani!!
2011. júl. 8. 09:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem mászásból ült fel.

Ő állásból ült le! :) 9,5 hónaposan kezdett mászni, de nem tudott megülni, csak ha kitámasztott az egyik kezével!

11,5 hónaposan állt fel, no azóta tud szépen, egyedül, támaszkodás nélkül ülni! És persze utána villámgyorsan rájött, hogy nem csak állásból tud leülni, hanem fekvésből, vagy bármilyen egyéb pózból is fel tud ülni.

Nem hiszem, hogy komoly baja lenne, csak rá kell hogy jöjjön a technikájára, aztán állandóan azt fogja csinálni, ha ráérez az ízére!

2011. júl. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!Hát csajok, addig amíg nem jár és nem beszél a lányom, addig aggódni fogok.Bár ezt mondtam terhesen is.Csak szülessen meg, és akkor megnyugszom:))Hát, nem így történt:))
2011. júl. 8. 12:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én 1 évesem 9 hósan állt fel magától, és 2 hét alatt elkezdett kapaszkodva körbejárni a kiságyban. Soha nem kúszott! 10 hónapos volt, amikor mászni kezdett, majd ki is ült. Még magától nem idult el a mai napig sem. Mi is voltunk gyógytornásznál, aki mutatott pár gyakorlatot, hogyan tudnék neki segíteni az ülés elsajátításában. Belinkelek egy oldalt, próbáljátok meg addig is gyakorolgatni ezeket, amig nem tud fogadni a gyógytornász.

http://www.youtube.com/watch?v=nRME1hQuvws&feature=related

2011. júl. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!Megpróbálkozunk a videóval!:))Ezek szerint oldalról is fel lehet ülni:))
2011. júl. 9. 06:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!