Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ideges vagyok?

Mit tegyek, ideges vagyok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hónapos és elég sokszor felkel éjjel. Már annyira fáradt vagyok, hogy nem alszok, hogy ideges is vagyok napközben. Nem akarom, hogy a kisfiam ezt érezze rajtam, nem akarok vele így bánni, hogy nincs erőm játszani vele, és mindenért rászólok. Mit tudnék tenni, hogy nyugodtabb legyek?
2011. júl. 7. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne vedd fel a gyereket éjjel, hagyd visszaaludni. Neki is jobb lenne ha végig tudnáé aludni az éjszakát.

A gyerekek sokszor (minden REM fázis után) félálomba kerülnek, sokuk sir, gügyög, mozog. Ha békén hagyják őket,akkor visszaalszanak.He felveszed, akkor tényleg felébreszted.

2011. júl. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha nem veszem fel, akkor jó sokáig sír. Ha bemegyek hozzá és csak simogatom akkor 1 óra múlva megint felébred

meg kell etetnem mindig.

2011. júl. 7. 10:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbálj arra figyelni hogy ne cseréld fel a nappalt az éjszakával!Éjszaka ne etesd meg csak itasd ha már nagyon sír. Valószínű a babád nem tanulta meg hogyha lesötétedik akkor alvás van,lehetséges azért mert mindig felveszed és nem tud különbséget tenni!! Először mikor elkezdi ezt az éjszakai sírást csak egyszer menj be hozzá,de úgy hogy annyit mondasz neki hogy minden rendbe van pihenjél és berakod a cumit a szájába és kimész, a hasára vagy a hátára fordítod de a hasra fordítás jobb! fontos hogy nem kell folyamatosan beszélni hozzá mert akkor valóban felkelted!Ha többször sír mindig 10 perccel később menj oda hozzá hogy megértse ha nagyon sír is nem veszed fel!Nem kell félni nem fog rosszul lenni a babád,egy idő után ha következetes vagy megfogja érteni és megtanulja!! A nappali etetést úgy csináld hogy az 5 evés meglegyen ne csússzon át az éjszakába! Éjszaka nem éhes csak a közelségedre vágyik,ha kell akkor itasd! Tanítsd meg! Hidd el menni fog! Tényleg sok sikert kívánok és ne legyél ideges átérzem,én is hasonló helyzetbe voltam!! A lényeg következetes legyél!
2011. júl. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az enyém is ezt csinálta de amiota nincs cici, jobb lett a helyzet, most a napirenden is válltoztattam és a kaján is, azota átalussza az éjstkát vagy max ritkán egyszer kel, tea, cumi és alszik vissza, pedig nagyon nyafogos akaratos baba, én is sokat vagyok ideges mert egy percet sincs el nélkülem, én meg utálom ha szalad a ház.

én ujabban ugy csinálom, hogy az ewsti tápot nem lefekvés elött adom hanem délutáni alvás után 5 körül, és este 7kor egy üveg sürü fözelék, ezzel ugy jol lakik hogy nem éhes éjjel. hidd el, amig eteted vagy ciciztetedet, mindig fel fog kellni, csak azért ne adj neki enni hogy elhallgasson, inkább teát vagy vizet, egy ekkora gyereknek nem kell enni éjjel ha este jol megtömöd. elöbb utobb rájön pár nap alatt hogy nem kap enni, nem is fog felébredni hiszen nincs miért..

2011. júl. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De miből itassam meg? sohasem volt cumisüvegünk, csak sport kupakos ivóka.
2011. júl. 7. 13:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!