Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korban kell a...

Mennyi idős korban kell a biliztetést kezdeni? Lehet-e rögtön úgy, hogy nem bilire szoktatni, hanem a wc-re? (persze ülésszűkítővel)

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én először olyan 12 hónaposan mutattam meg a bilit a lányomnak. Aztán csak ismerkedett vele, néha ráült, néha ruhástul. Inkább játéknak tekintette. Soha nem erőltettem. 19 hónaposan már bele-belepisilt/kakilt. 20 hónaposan (1 hónapja) szinte egyik napról a másikra szobatiszta lett napközbenre, nem is használunk 1 hónapja pelenkát, csak alváshoz. Szól ha kakilni-pisilni kell. Van wc-szűkítőnk, így a wc-t is használjuk, hol oda, hol a bilibe megy a dolog.

Lefekvések után még megébred, szól hogy pisilni/kakilni kell és hogy a bilibe akar (már szépen beszél). Ilyenkor kiveszem az ágyból, ráül a bilire, elvégzi a dolgát, majd vissza az ágyba.

Szép napot! 21 hónapos nagylány és 4 hónapos baba anyukája

2011. júl. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2 éves koruk körül kezdtük,rögtön vécén.kb 1 hét alatt szobatiszták lettek.Nagyon érdekelte őket,alig várták,h kipróbálhassák.:)) (4 gyerekem van.)
2011. júl. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A lányom 10 hónapos volt amikor minden reggel ébredés után és este fürdés előtt ráültettük a wc-re.(szűkítő, a bilit kihagytuk) Még csak 15 hónapos, de teljesen természetes neki, hgoy megyünk a wc-re pisilni. Persze szólni még nem tud. Én nem bántam meg, hogy ilyen korán kezdtük. Mindig játszottunk valamit a wc-n hogy élvezze is, ne csak ücsörögjön rajta. Amikor produkált valamit, akkor meg nagyon örültünk.
2011. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2011. júl. 7. 10:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!