Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha babám pont fürdés előtt...

Ha babám pont fürdés előtt 1-2 órával alszik el, ébresszem fel fürdeni, vagy nem baj, ha későbbre tolódik? 1 hetes babáról van szó.

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Egyáltalán nem baj, ha későbbre tolódik. Igazodj a baba igényeihez. Mi nem is minden nap fürdettük amíg néhány hetes volt, mert nem tetszett neki a fürdés. Most 10,5 hónapos és imád fürdeni. :-)


Jó babázást!

2011. júl. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
jajj,nehogy felébreszd,hagyd pihenni,a fürdés ráér,igazodj a Pici ritmusához:-)
2011. júl. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

ne hurrogjatok le de nekem nem ez a véleményem.

ha a baba bioritmusa az hogy éjfélkor ébred anyuka éjfélkor viszi fürcsizni?

naná hogy nem.

próbálj kialakítani egy rendszert.

mi is így tettünk. hazahoztam minden este 7 kor fürcsi tápizás ( nem szopott sose sajnos) és csucsuka

persze éjjelente 3 óránként etetés de ennyi .

evett és alvás tovább.kivéve ha hasfájás gyötörte.

és hogy nem muszáj fürdetni a babát minden este?..

hát nem tudom..

szerintem csakis így alakulhat ki egy rendszeresség a babában. ez lesz az igazi bioritmus! na meg a tisztaság..

nem elég kitörölni a popóját hadd förödjön ha csak nem száraz a bőre nagyon akkor minden másnap...

tudja hogy mindíg ugyanbban az időben fürcsi, evés, alvás..

de te tudod kedves kérdező nem papolni akarok

de szerintem fontos egy babánál a rendszeresség

hogy nektek is, és neki is jó legyen később


ezer bocsi hogy eltértem a tárgytól

de én így gondolom

15 hós már a lányom és tudja az esti rituálét

mert ezt szokta meg születésétől fogva


eltolhatod persze a fücsit előtte-utána de ne legyen órákra csak max 20 percre.

na nem is dumálok tovább nehogy lepontozzanak !

2011. júl. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Persze, hogy kell némi rendszeresség, de itt most egy 1 hetes ici-pici babáról van szó.

Én törekedtem a rendszerességre, de mindig figyeltem az ő jelzéseit, igényeit is.

Lányomnál elég hamar kialakult a "menetrend", de az első hetekben még csak az összeszokást gyakoroltuk és figyeltük, hogy nagyjából mit csinál a nap bizonyos szakaszaiban. Ehhez alkalmazkodtunk, és közben mi is alakítottunk a rendszeren.


Szerintem az első hetekben egyáltalán nem baj, ha eltolódnak a fürdetések. Idővel be fog állni egy rendszer, erőltetni nem lehet úgysem és felesleges is.

2011. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

a 20:27-essel értek egyet


Mióta haza jöttünk a kórházból (3 naposan) mi7 kor fürödtünk, óraátállításkor toltuk ki fél 8ra. Ez nem változik és akkor is így van, ha vendégeink vannak. utána szopi és alszik a picim.


Szerintem ébreszd fel. És ha minden nap ugyan abban az időben fürdeted, akkor egy idő után már várni fogja a fürdést, és nem fog aludni.

2011. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Mi minden nap fél 8-kor fürdettünk, amióta hazajöttünk a kórházból.

De ehhez az is kellett, hogy lányom ilyenkor nem aludt soha.

Én az első pár hétben nem ragaszkodtam görcsösen semmihez, ennek ellenére próbáltunk azért rendszerességre törekedni, de ha csúsztunk az idővel az sem volt baj. A lényeg az volt, hogy az események megfelelően kövessék egymást.

Nagyon hamar lett rendszerünk, de ehhez szerintem nem kell őt keltegetni az első hetekben.

Én örültem, hogy aludt a lányom kicsiként (elég rossz alvó volt), úgyhogy ha fizettek volna sem keltettem volna őt fel egy fürdésért.


Azt nem írod mikor alszik. Mert ettől is függ. Éjfélre én sem tenném a fürdést, ha akkor kelne fel, de ha mondjuk tudom, hogy 8 óra körül elalszik, akkor 7-kor megfürdetném.

2011. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Ne ébreszd fel a babád! Úgy is felébred ha éhes lesz. Próbáld meg belőni az időpontot a fürdéshez. Ha nem igény szerint szoptatsz, hanem három óránként, akkor kb ugyanakkorra esik mindig az etetés egy kis csúszásokkal. Szerintem fontos hogy minden este legyen fürcsi, főleg amíg ilyen kicsi. Nem azért mert koszos, hanem mert neki is kell egy rendszer és a fürdés segít abban, hogy elválassza a nappalt az éjjszakától. Eleinte nehéz volt nálunk is tartani az időt. Ki kellett ismernem a fiam szokásait. Kb 1 hónapos volt, mire igazán lett rendszerünk. Aztán jött egy fejlődési ugrás, és borult az egész és új rendszert kellett kialakítani. Most 1 éves és még mindig sokszor változik a napirend.
2011. júl. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2 hónaposan lett csak napirendje, előtte nem tartottam olyan eget rengetően szükségesnek. Sőt nem is fürdött minden nap, azt sem tartom szükségesnek. Csak 2 hónapos korától, a napirend miatt.

Nem volt semmi gond a napirend bevezetésével. Én tuti nem kelteném fel.

2011. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Még nincs kialakult menetrend, mert szopik is, de tápit is kap, mert nagyon kevés a tej. Így amikor csak tudom cicire teszem, hogy serkentsem, szóval nem tudok a 3 óránkénti etetéshez igazodni. Most írom egy füzetbe, hogy mikor mennyit evett, mikor aludt, hátha így átláthatóbb lesz egy-két héten belül. Aludni is, valamikor csak két órát alszik, de van, amikor 4-5 órát.

Eddig fél7-kor, vagy fél8-kor fürdettük, ahogy éppen kijött. Szeretnék rendszert kialakítani, de azt hiszem akkor ehhez még idő kell.

2011. júl. 7. 12:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Így van, idő kell, de ne aggódj, lesz napirendetek.

Egyrészt most még figyeled a babád jelzéseit, másrészt te is elkezdhetsz kialakítani egy napirendet. Aztán majd alakultok egymáshoz és végül lesz rendszeresség. De most még nagyon pici a babád.

2011. júl. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!