Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szoptattátok babátokat?...

Meddig szoptattátok babátokat? És mi az ideális?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 12:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
ideális ha 6 hónapos korig kizárólag szoptatod és minimum egy éves koráig szoptatod a hozzátáplálás mellett. személy szerint másfél-két évesen megpróbálnám elválasztani, de van aki a hosszú szoptatás híve.
2011. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha valakinek kevesebb ideig megy, nem szabad emészteni magát. Kisfiam fél éves koráig szopizott, maga választotta el magát, akkor egy hétig sajnáltam de aztán már inkább a jó oldalát néztem.

Egyébként szerintem mivel 1 éves korig baba és 1 éves kortól már gyermek, ezért én úgy gondolom 1 éves korig oké, utána már cickézés megy és nem táplálás, azaz az már inkább kényelmi dolog, mintsem szükségszerű. Nem értek egyet a napjainkban dúló "tartsuk minél tovább csecsemőként a gyereket" divattal, de nem vagyunk egyformák.

Van kisgyerek aki másfél évesen már kanállal jelzi ha éhes, vagy odatipeg az etetőszékhez, van amelyik elkezdi cibálni anya (vagy a homokozóba bármelyik nő) pólóját mellmagasságban - ki szerint ez , ki szerint az a normális, de tartom magam ahhoz hogy nem véletlenül az egyéves kor a fordulópont a gyerekek fejlődésében..

2011. júl. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
WHO ajánlása szerint legalább 2 éves korig ajánlott szoptatni.
2011. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13 hónapos koráig szopizott a fiam,de akkor már egy ideje csak estére.Nagyon kevés volt már és úgy gondoltam hogy akkor azt az egyet is elhagyjuk.Nagy probléma nemlett belőle,pár napig még kereste a fiam.Azt hozzáteszem hogy elég rosszul érintett engem érzelmileg mert még szerettem volna ha van sok tejem és szoptathatok!Hogy meddig ideális?Háááát...kinek meddig,de szerintem 2-év után már nehezebben szokik le a gyerek!
2011. júl. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!