Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szoptattátok babátokat?...

Meddig szoptattátok babátokat? És mi az ideális?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 hónapig szoptattam, babám maga választotta el magát.

Én örültem, hogy ennyi ideig is tudtam szoptatni, nekem ez így már nagy eredmény volt.


Sokszor én is azon gondolkoztam, hogy vajon meddig jó a szoptatás, meddig "ideális", de aztán egy dologra jöttem rá, hogy nem szabad emészteni magad azért, mert eddig vagy addig szoptatsz. Nem a külső elvárásoknak kell megfelelni, hanem magadnak és a babádnak. S ebbe a kategóriába beletartozhat bármi: az is, ha csak pár hónapig szoptatsz, de az is ha évekig. A babád jelzéseit figyeld.

2011. júl. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mind a kettőt 14 hónapos koráig. Szerintem 1.5-2 éves koráig ideális.
2011. júl. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25 hónapos korában választottam el. Akkor már csak este szopizott, kb. 21-22 hós korától. Előtte reggel és nappali alvás/alvások előtt is. A reggelit és a nappalit ő hagyta abba. 6 hósn kezdtem hozzátáplálni. Nekem már kellemetlen volt, fájt. Mondtam neki, hogy bibis, fáj. Kicsit nyüszizett miatta, de elfogadta. Ja, és éjjel 20 hós koráig is szopizott, 1-2x. Arról is maga állt le. az én véleményem az, hogy mindenki addig szoptasson, amíg az anyukának/babának is jó.
2011. júl. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

10 hónaposan választotta el magát

szerintem 1-1,5 éves korig ideális, "cicifüggő" babáknak 2 éves korig ha anyának nem teher

2011. júl. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
13 és 11 hó. Addig ideális, amíg mindkét fél élvezi.
2011. júl. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mi 10,5 hónapnál járunk, és még semmi jele, hogy abba akarná hagyni a lány. Sógornőm szerint gáz, ha valaki még 3 évest szoptat, szerintem addig ideális, amíg az anyának és babának jól esik. Egyébként most már másmilyen a szoptatás, mint az első hónapokban, akkor csak táplálkozás volt, most már sokkal bensőségesebb, jó vele összebújni, imádom. :-)
2011. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nm hiszem hogy van ideális,bár 2 éves kor után én már nem tartom annyira normálisnak,de mindenkinek szíva joga eldönteni,hogy mit tesz!


Én 7 hónapig szoptattam,mert akkor éreztem azt,hogy nekem eddig a pontig volt jó,és a szoptatás addig jó míg mindkét félnek jó.De a babám sem volt nagy szopis!

2011. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ideálisnak nem tudom, hogy mi az ideális, de szerintem nem is lehet ilyet mondani, hogy van ideális. Mert mi van ha csak pár hétig tudsz szoptatni? Akkor nem vagy jó anya?

Személyesen öt hétig szoptattam, ebből is az utolsó hét kínlódás volt. Volt ugyan tej, de nem volt tápláló. Kiszívott 120-akat, és fél óra múlva a szó szoros értelmében ordított. Megvizsgáltattam a tejet és orvos tanácsára elapasztottuk, rátértünk a tápszerre és onnantól kezdve lett egy nyugodt, mosolygós jól táplált babám, én pedig mellette egy nyugodt, kiegyensúlyozott anya. Cseppet sem volt lelkiismeret furdalásom, hogy nem szoptattam tovább.

2011. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem max 1,5 év az ideális, illetve amíg a mamának és a babának is jó. A 2-3 év nálam bőven a túlzás kategória, akár lepontoznak, akár nem.

Nekem 10 hónapig volt jó, és a babám sem tiltakozott az elválasztás ellen, bár szépen lassan csináltam, nem egyik napról a másikra.

Most 8,5 hónapja szoptatok, még nem tudom meddig, de max 1 éves koráig.

2011. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom 19 hós és még szopizik!Nálunk még Apa is azt vallja, hogy ha így sikerült, akkor jó lenne két éves koráig minimum, és hogy nagyon irigyli tőlünk a meghitt öszzebújós pillanatokat :)

Én nagyon szeretek szoptatni, és én annak örülnék, ha addig szopizna amíg a 20 tejfoga ki nem nő!Mert nálunk a fogak előtt 2-3 hétig csak acicit fogadja el!Bár mindig 4-esével jöttek nei, és már csak az utolsó 4 hiányzik, de úgy látom jönnek!Amúgy én úgy gondolom, hogy ez nagyon babafüggő!Szerintem a lányom magától el fogja hagyni, már most látom, hogy nem létszükséglet neki, de jól esik, és szereti, de elvan nélküle is!De ha van és szereti akkor miért venném el tőle!Szerintem magától abbahagyja majd, max egy év múlva!Én így gondolom, de ki tudja mi lesz....

2011. júl. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!