Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves szülinapra milyen...

Egy éves szülinapra milyen tortát ajánlotok? Zselatint már ehet a baba ebben a korban?

Figyelt kérdés
Kislányomnak egy hónap múlva lesz az első szülinapja. Rettentő rossz evő, válogatós, tápszeres baba születésétől fogva. Glutént és tejes dolgokat még nem kap. Babajoghurtot viszont igen. Ezért úgy gondoltam hogy készítek neki piskóta nélküli joghurt tortát amiben csak babajoghurt és gyümölcs lesz. Ehhez viszont elengedhetetlen a zselatin használata. Eheti már akkorra? És jó lesz ez a torta neki?
2009. márc. 29. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem zselatint még ne,de mondjuk egy babapiskótás gyümölcsös túrótortát csinálhatsz neki.Gyümölcs túróval alaposan összetöröd,és babapiskótát raksz alá és köré.Nálunk ez lesz a szülinapi torta.
2009. márc. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát köszi, csak ezzel az a gond, hogy mivel volt allergiás és asztmás a családban ezért a túrót és a glutént(babpiskóta és babakeksz) még nem adom neki sem most sem egy hónap múlva és ha adom akkor is előbb csak fokozatosan. Ezért akarnék sima joghurttortát készíteni. A zselatinról még sosem hallottam hogy allergizált volna bárkit is, de például a szója tartalmú készítményeket nem fogyaszthatják az asztmás betegek. Minden esetre köszönöm szépen a segítségedet és várok még további véleményeket.
2009. márc. 29. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ha már joghurtot kap, akkor a túrót is adhatod már neki. Főleg 1 évesen!A zselatint már én is adtam 1 évesen a babámnak, ő gyümitortát kapott.De kérdezd meg a dokit vagy a védőnőt, ők szakszerübb választ tudnak adni!
2009. márc. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem értem ha tejet nem kaphat akkor túrót miért kaphat? Joghurtból pedig csak a babajoghurtot kapja, tehát semmi natúr felnőtt joghurtot nem kap még. De majd felhívom a védőnőt mert magától sajnos nem jön. Köszi szépen
2009. márc. 29. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!