Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eszik hirtelen ilyen...

Miért eszik hirtelen ilyen sokat és ilyen gyakran?

Figyelt kérdés

4 hónapos múlt a kislányom. Beteg volt nemrég, akkor alig volt étvágya. Előtte napi 5x150 ml-t evett, átaludta az éjszakát. Most már meggyógyult, visszatért az étvágya is, de: kb. 2,5 óránként kér nappal enni, a 150 ml-t sem eszi meg mindig, inkább 120-130 körül. De este simán bever 180 ml-t. Most este 220 ml-t evett, ami szerintem iszonyú sok neki, de sírt, hogy éhes. De annak ellenére, hogy ilyen sokat vacsorázik, előfordul, hogy 2-3 alkalommal is ébred éjjel, és éhes. Hiába próbálom cumival, vagy pár korty vízzel "becsapni", nem kell neki, addig sír, míg meg nem kapja a kaját.

Mitől lehet ez a nagy étvágy? Vagy nem megfelelő a tápszere? Fejlődési ugrás nem nagyon lehet. Vagy mégis?


2011. júl. 4. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Beteg volt, nem evett. most meggyógyult és be kell hozni a "lemaradást". Adj neki, ha láthatóan éhes, ő tudja, mennyi kell most neki!
2011. júl. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az enyémmel is ugyan ez a probléma,azt leszámítva hogy nem volt beteg.

Az evéssel nincs gond,3 étkezés már ki van váltva,estére kap 240ml.tápszert,bőven elég neki,néha még hagy is belőle,de sok olyan éjszaka van hogy többször is felébred és csak evéssel alszik vissza.


Bocs,hogy nem tudtam segíteni!

2011. júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

17 hós kisfiam éjjel 2-szer! eszik születése óta. Semmi trükk nem használt, én sem tudom miért van ez. :(

Nálatok biztos a betegség után összekapja magát, még van esély, hogy visszaálljon a régi rend.

2011. júl. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Remélem, tényleg a betegség miatt van. Mert ez így nem oké, hogy éjjel-nappal 3 óránként eszik a csöppöm (a gyerekorvos is mondta). De ha így marad, hát ez van, ezt kell szeretni. :)
2011. júl. 5. 06:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel indokolta a doki, hogy az nem jó, ha egy 4 hónapos még mindig 3 óránként eszik? Valahogy ezt nem értem! Ha éhes, adj neki enni! Ez nem adok vagy nem adok kérdése! Az én fiam még 6 hónaposan is éjjel-nappal 3 óránként kérte a cicit+ a tápszerét... senki sem mondta, hogy ez nem jó...
2011. júl. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azzal indokolta, hogy tápszeres a baba, és ha éjjel is eszik 2-3 alkalommal, akkor nagyon sok lesz a bevitt táplálék.
2011. júl. 10. 09:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez így butaság.. Persze, ha hiszel a dokidnak, ne adj neki éjjel! Egy kisbaba ha éhes, nem fog elaludni, de legalábbis hamar felébred, ha átvered vízzel. Egy 4 hónapos nem olyan nagy még, hogy neki "muszáj" legyen kibírnia egész éjjel evés nélkül..
2011. júl. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Adok én neki, azzal nincs is gond. Csak épp így nem nagyon piheni ki magát, hiszen max. 3 órát alszik egy huzamban. És nap közben sokszor nyűgös, nehezebben alszik el. Erre persze most a meleg is rátesz.

Majd csütörtökön viszem tanácsadásra, aztán akkor úgyis megbeszélem a doktornővel, hogy esetleg lehetne-e tápszert váltani? Amúgy is gondolkodtam már rajta, mert 4,5 hónaposan még mindig hasfájás elleni tápszert kap, ami 2200 Ft, és szerintem már felesleges is.

2011. júl. 11. 07:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!