Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 8 hónapos kislányom kancsal...

Ha 8 hónapos kislányom kancsal (bal szeme befelé fordul) ez még gyerekkori kancsalságnak számit, amit kinőhet még?

Figyelt kérdés
2009. márc. 27. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el szemészhez, aki szemcseppekkel még helyre tudja hozni. Minél később viszed el annál kisebb az esély h helyreáll. Hidd el h így van! Nekem 2 gyermekem is kacsal volt és gyönyörűen rendbejöttek, mert nem voltam elfogult szülő és azonnal elvittem őket orvoshoz.
2009. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

biztos, hogy elvinném orvoshoz, már csak azért is, hogy megnyugodjak. amúgy azt olvastam egy könyvben, hogy érdemes megnézni fényképeken, hogy ott is kancsalít-e. Mert ha igen, akkor orvoshoz kell fordulni vele. Ha azokon egyiken sem látszik, akkor valószínáleg csak annyira ráfókuszál valamire, hogy amiatt kancsalít.

Én is figyelem néha, hogy majdnem 7 hós fiam néha mintha kancsalítana, de csak akkor, ha nagyon közelre néz. Nem hiszem , hogy ez kancsalság.

2009. márc. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is arra szavazok, hogy mutasd meg szemésznek. Gyerekként én is kancsal voltam egy kicsit, aminek sem a szüleim sem a dokik nem igazán tulajdonítottak jelentőséget. Az egyik szememmel sokkal gyengébben látok, gyanúm szerint ezért. Elég alaposan körbe jártam ezt a témát. Nekem azt mondták, hogy 9-10 hónapos kora körül akkor is érdemes elvinni szemészetre a babát, ha semmi tünet nincs.
2009. márc. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Néha észrevettem, de az itteni szemész (Brüsszelben élünk) azt mondta, hogy ne is törődjek vele, majd kinövi. De ma nézgettem a pár napja készült fotókat, s szinte mindegyiken látszik, hogy a kis szeme befelé fordul. Nagyon ideges lettem, mindenképpen el fogom vinni orvoshoz.
2009. márc. 27. 22:23
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Hat nem tudom, de en meg gyerekkori kancsalsagrol nem hallottam, persze ettol lehet. De nem hiszem.

Azonnal vidd el orvoshoz, ne hagyd annyiban! Kulfoldon nagyon lazan veszik a dolgokat, en nem is ertem miert. Mi is kint elunk, de nagyon lazak. Meg jo, hogy nem vagyunk betegesek.

Azonnal vidd orvoshoz a kicsit, ha Magyarorszagon leszel ott is, addig beszelj az otthoniakkal, hogy keritsenek neked valami jo szemorvost mire hazamesz. A neten is kerdezzel orvosokhoz, vannak forumok.

Nincs gyerekkori kancsalsag!!!

2009. márc. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztos van más szemész is Brüsszelben nem csak az az egy.

Aki ilyet mond egy kancsalságra menjen a búsba! Könnyen játszadozik más gyerekével!

Micsoda dolof ez?! Felháborító!

Vidd el másikhoz mielőbb! De azért ne idegeskedj!

2009. márc. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyerekkori kancsalság 6 hónapos korig tart! Legalábbis én így tudom.
2010. márc. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!