Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lyukasztattátok ki a...

Mikor lyukasztattátok ki a kislányotok fülét? Hogy? -fülbelövés vagy fúrás? Fáj ez nekik?

Figyelt kérdés
Nekem most 2 hetes a kislányom, de nem tudom mikor kellene, és melyik megoldás lenne a legkevésbé fájdalmas.
2009. márc. 27. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem várd meg az első oltást azután meg csináltasd meg minnél hamarabb. Én még sajna mindig halogatom mert féltem a babát pedig úgy is elfelejti. Szerintem lövesd mert az gyorsan megvan.
2009. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
3honaposan csinaltunk min,lovetettuk.akkor sirt de aztan elhalgatott,utana semmi baja nem volt.jobb minel elobb.most 5 honaposak vagyunk
2009. márc. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Mi pont ma voltunk,6 hónapos a babám bánom hogy nem előbb mert semmiség volt.A védőnő csinálta ugy lőtte,csak pici pityergés volt kb.fél perc. olyan édi. Inkább én féltem azért nem mentünk előbb!
2009. márc. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk a korházban 3 naposan már berakták.Azt mondták,hogy így érdemes,mert egy pillanat az egész és nem fáj neki.Az én kislányom meg sem mukkant.Azóta is szépen ott van a fülébe.Ja, és már egyből a végleges fülbevaló lett berakva,így nem kellett macerázni a cserével.
2009. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

Szia!

Mivel ő is ember, és a fülében is vannak érzőidegek, így pont annyira fáj mint neked!

Szerintem akkor jó megcsináltatni, amikor majd ő akarja!

2009. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk 5 hetesen a védőnő szúrta. Addig sírt, amíg föl nem öltöztünk, de akkorian még szinte minden öltöztetésnél sírt, ezért nem lehet tudni, hogy mi okozta a sírást. A védőnő szerint minél előbb, annál kevésbé viseli meg a babát.
2009. márc. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Csak én tartom barbár szokásnak az újszülött kislányok füllyukasztását?
2009. márc. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Mi 6 hósan lövettük be. Szerintem bármikor berakathatod, akár most, akár később. Egyik ismerős anyuka megbánta, hogy várt amig 1 éves lett a kislánya. Én mindenképpen a belövés mellett voksolnék.
2009. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

a kórházban is megcsinálják.de ha ékszerésszel löveted akkor 3 hónapos kor alatt nem lövik ki(nekem ezt mondták mindenhol).Mi is 3 hónaposan lövettük ki a fülecskéjét és még mindig az az orvosi fémes átdugós fülbevaló van a fülébe.Csini!

Mire számíts:Meg kell majd erősen fognod a kis fejét és pár pillanat sírás(a nagy csattanástól megijed majd.Te is megijednél ha hirtelen valami nagy csattanást hallanál közvetlen a füled mellett amire nem számítottál!)de nem fáj neki.Neked se fáj ha kilövik a füled.

Majd jön a másik fülecskéje.

Ha begyulladna(ritkán szokott)körömvirág kenőccsel kell kenni.Ja és forgatni kell neki 2-3 hétig a fülbevalóját.

Boldog babázást kívánok.

9 hónapos kislány anyukája

2009. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Mi is 6 hósan lövettük ékszeréssze. Már bánom, hogy nem előbb, de én halogattam, mert féltem, sőt én ki is lövettem az enyémet, hogy tudjam mennyire fáj. Nem fáj. Hangos a pisztoly kattanása attól ilyednek meg és sírnak. És nem is vérzett egy kicsit sem.
2009. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!