Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szokjon le a cumiról?

Hogy szokjon le a cumiról?

Figyelt kérdés
8 hetes babám rászoktattuk a cumira pedig elleneztem kezdettől fogva, de mivel nem szopik így nem tudtam mivel megnyugtatni mikor sírt, így eleinte könnyű megnyugtatást jelentett, megkapta, működött. Ha megpróbálom leszoktatni rosszat tennék vele? ÚGy értem én nem tudom szoptatni, nem tud majd min cummogni, hogy lenyugodjon néha. Most már inkább hagyjam? ÉS akkor meddig? Egyébként engem azért zavar a cumi, mert pl nem jó, hogy rengetegszer kiesik a szájából és akkor azért sír altatásnál, mert felébred rá, vagy a feje alá gyűrődik és azon fekszik, az is kényelmetlen lehet, vagy akkor arra ébred fel és sír és az arcocskája alól kell kibányászni.
2011. jún. 29. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
En is elleneztem, de ugy 2-3 honapos koraban annyit nyomkodtak a nagyszulok a szajaba, hogy raszokott. Most 10 honapos, de nincs szivem elvenni tole. Majd ovi elott leszokunk.
2011. jún. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

8hetes baba még nem igen forgolódik,én textil pelenkával támasztottam ki,míg nem tanulja meg a cumizást.Később meg bele fűztem a cumi karikájába a pelust.

Szerintem hagyd ha nem a cumit szívhatja ujjára is szokhat.

Minden jót!

2011. jún. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sem akartam cumira szoktatni, de mégis a szájába adtuk. Megnyugodott tőle. (mi is) :)

Már 15 hónapos nagylány, és csak alváshoz kéri a cumit. Napközben csak akkor, ha nagyon fáradt vagy nyűgös. Nem feltétlenül szokik (annyira) hozzá.

Most már inkább hagyd, lehet, hogy ő sem lesz cumifüggő!

2011. jún. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha felkészült rá kb 2 évesen magától elhagyja,viszont ha azt szeretnéd,hogy inkább az ujját szopja,arra könnyű átszoktatni.Mikor látot ,hogy megtalálta az ujját nem adsz neki cumit és ő nemsokára nem is kéri.
2011. jún. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!