Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 10 hetes és már egy...

Kisfiam 10 hetes és már egy ideje felfedezte a jobb kezét, hosszú percekig elnézegeti, viszont a bal keze még "nincs meg". Ez baj? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
jobb kezét előnyben részesíti ezzel nincs semmi baj meglesz a másik is.
2009. márc. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a balt találta meg először, majd két- három hét is kellett, mire rájött hogy van egy másik is:) én azért abba is tettem játékot, massziroztam neki, hogy észtrevegye. Valószinű ezek nélkül is rátalált volna:)
2009. márc. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
így müködik nics gond
2009. márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, akkor megnyugodtam
2009. márc. 28. 10:17
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha esetleg még valaki idetévedne, leírom a következő hónapokat:

Kiderült, hogy igen is baj, hogy a bal kezét nem fedezte fel! Nem csak a bal kezét de a bal lábát is nehezebben "használta". Faros baba volt és a hasamban a bal oldalát "elfeküdte", így az az oldala gyengébb lett. Mire kiderült, el kellett vinni neurológushoz, csináltak neki koponya CT-t (mindezt pár hónaposan), és a végén gyógytornászhoz, eleinte heti 2x, majd heti 1x, aztán havonta, kéthavonta, egy éven keresztül.

Most már 5,5 éves és telejsen egészséges, de rengeteg munkánk volt benne (nekem naponta többször kellett tornáztatnom, ha nagyon sírt, akkor is, ki kellett támasztani a jobb oldalát, megemelni a kiságyat stb, hogy kénytelen legyen használni a bal felét is.)

Tehát, ha valakinek gyanús a gyereke mozgása stb, forduljon szakemberhez!

2014. máj. 30. 12:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!