Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapos babát megemelve...

Egy hónapos babát megemelve fektetni szopipárnán?

Figyelt kérdés

A szivacsos U alakú szopipárna közepébe olyan jól be lehet tenni a babát, hogy a fejét és a hátát ráteszem.

Nagyon jól érzi magát, kémlelődik mindenfelé.

Úgy látom, a gerince egyenesen van.

Szerintetek szabad így?


2011. jún. 26. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem
2011. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem meg igen!

Na jó, nem órákig, de 10-15 percig a szopi után amikor esetleg még nem alszik, hanem már ismerkedik a nagyvilággal, nyugodtan ráteheted.

Persze a legjobb a gerincének, ha egyenes, viszonylag kemény "alapon", fekszik (pl. a kiságyban).

Mamáink korában a babákat dunnába, kispárnába fektették, és mégis szálfaegyenes derekú, erős, stramm emberek voltak (jobbára) felmenőink!!!

Minden jót kívánok: egy 1 hónapos kisfiú és egy 2 éves kislány anyukája

2011. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
persze, mamák és papák között meg lehet nézni hányan szenvednek gericsérevvel, hányan járnak bottal, meggörnyedve, 60-70 évesek akiknek még nagyon nem kéne :(
2011. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem szabad, mi csináltuk. Olyan mintha a pihenőszékben lenne.

Feltételezem nem egész nap így tartjátok, hidd el, nem lesz semmi baja.

A szopipárna klasszul felveszi a baba alakját, nem árt neki.

2011. jún. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]

4.vagyok

2011. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"4. kép


Egyébiránt -a tapasztalatok szerint- a babák akkor is szeretik a párnát, amikor nem pocakfájósok, így például megtámaszthatjuk vele a kicsit ülő helyzetben is, ha már üldögél"

2011. jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Biztos szabad, másnak szabad 2-3 hónapos gyerekét ültetni megtámasztva a kiságyban akkor ez se rosszabb...


Miért nem lehet megérteni hogy mit lehet és mit nem én sem vagyok az a tipikus mindent a nagykönyv szerint, de azért az ilyen dolgokat kivártam még eljött a maga ideje!

2011. jún. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Csak úgy egy negyedórát voltunk így. Kis változatosságnak.

Szoptatáskor is a szopipárnán van, nem feltétlenül nyíl egyenes a háta akkor sem.

Egyébként mikor jönne el az ideje hivatalosan? Tényleg kérdezem, mert nem tudom.

2011. jún. 26. 14:26
 9/11 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nekem nem ez a golyóval töltött (mozgolódó, formálható) párnám van, hanem nagyon kemény szivacsos, ami pont az U alakban lejt befelé (úgy 30 fokban). Erre a lejtőre tettem őt.
2011. jún. 26. 14:28
 10/11 anonim ***** válasza:

figyelj, kisbabát addig nem ültetünk kitámasztva míg nem tud felülni magától. ez majd olyan 5-10 hónapos kora körül lesz. persze próbálkozni lehet, van aki ülteti, kitámasztja, mondván másnak se lett baja de őszintén, megéri kockáztatni.

ennyi idősen még a hordozóban is összesen napi max fél órát ülhet.

úgy lehet "ültetni" ha teljesen meg van támasztva a háta és nem nehezedik rá a popijára. egy szopipárnába ültetve szerintem ez lehetetlen. a hordozó, bébihinta, pihenőszék úgy van kialakítva, hogy nem terheli a gerincét, eloszlik a súlya a kagylóforma miatt.

még az öledbe ültetheted úgy, hogy a mellkasodnak támasztod a hátát és fogod a hónalja alatt. máshogy nem szabadna, azt már te döntöd el, hogy azért bevállalod-e.


egyébként még egy hónapos babának annyira új a világ, bőven elég változatosság ha a válladra veszed vagy a hasára fekteted. gondolj bele, ha már most máshogy kell szemlélnie a világot, mit fogsz csinálni vele 4 hónaposan?

2011. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!